DÜNYANIN EN BÜYÜK REZİDANSI GELİYOR

Seneye tamamlanmış olacak...

Magazin

DÜNYANIN EN BÜYÜK REZİDANSI GELİYOR Birleşik Arap Emirlikleri'nin ticari merkezi Dubai'de inşası devam eden 107 katlık Prenses Kulesi'nin 2011'in dördüncü çeyreğinde hazır olması bekleniyor. Dubai Marina'daki kule, tamamlandığında dünyanın en büyük rezidans kulesi olacak.

Emirates 24-7 gazetesindeki habere göre, Tamir Holding'in inşa ettiği diğer 91 katlı Elit Rezidans da aynı dönemde tamamlanacak ve sahiplerine teslim edilecek. Şirket başkanı Federico Tauber, "763 üniteli 414 metrelik Prenses Kulesi ve 696 üniteli Elit Rezidans ile 510 üniteli Emperyal Rezidans, 2011'in dördüncü çeyreğinde teslim edilecek" dedi. Tauber, satışları artırabilme amacıyla bazı projelerdeki satış fiyatlarını geçen yıla kıyasla yüzde 50'ye kadar indirdiklerini belirtti.

Yüksek Binalar ve Şehir Habitat Konseyi verilerine göre halen dünyanın en yüksek rezidans kulesi, Avustralya Gold Coast'ta yer alan 78 katlı ve 323 metre yüksekliğindeki kule.

Cihan
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: