DÜNYANIN GÜCÜ BU KADINLARIN ELİNDE!

Ünlü ekonomi dergisi Forbes'un listesinde daha önce en güçlü kadın unvanına sahip olan Winfrey, şimdi de Hollywood Reporter dergisinin 'en güçlü kadını' oldu.

Magazin

DÜNYANIN GÜCÜ BU KADINLARIN ELİNDE! Desteklediği Barack Obama’ya büyük oy kazandıran ABD'nin en ünlü kadın sunucularından Winfrey, ABD eğlence dünyasının en güçlü kadını seçildi.

Hollywood Reporter dergisinin her yıl yaptığı değerlendirmeye göre Amerikan eğlence dünyasının en güçlü kadını bu yıl ABD’nin en çok izlenen kadın televizyon yıldızlarından Oprah Winfrey oldu.

Maryland Üniversitesi ekonomi profesörlerinin yaptığı bir araştırmaya göre Winfrey, ABD seçim kampanyasındaki faaliyetleriyle Demokratik Parti’nin başkan seçilen adayı Barack Obama’ya tek başına 1 milyon oy kazandırmıştı.

Oyuncu Angelina Jolie’nin 24’üncü sırada, Cumhuriyetçi Parti’nin başkan yardımcı adayı Sarah Palin taklidiyle dikkat çeken komedyen Tina Fey’in 51’inci, 16 yaşındaki pop yıldızı Miles Cyrus’un 100’üncü sırada yer aldığı değerlendirme şöyle:

2)Anne Sweeney, Disney Media Networks Yönetim Kurulu Başkanı(No. 2)
3)Amy Pascal, Sony Pictures Entertainment Motion Picture Group Yönetim Kurulu Başkanıand (No. 3)
4)Nancy Tellem, CBS Paramount Network Television Entertainment Group Yönetim Kurulu Başkanı (No. 4)
5)Stacey Snider, CEO of DreamWorks Yönetim Kurulu Başkanı (No. 5)
6)Bonnie Hammer, USA Network and Sci Fi Channel Başkanı (No. 6)
7)Judy McGrath, CEO of MTV Networks Yönetim Kurulu Başkanı (No. 7)
8)Parent, Worldwide Motion Picture Group Yönetim Kurulu Başkanı (No. 8)
9)Dana Walden, 20th Century Fox Television Yönetim Kurulu Başkanı (No. 9)
10)Nina Tassler, CBS Entertainment Başkanı (No. 10)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: