Duru güzellik...

Cilt bakımında fondöten kullandığımızda neden kendimizi daha iyi hissediyoruz, hiç düşündünüz mü?

Kadın

Duru güzellik... Gözlerimiz, dudaklarımız daha da ön plana çıkıyor, yüz hatlarımız daha güzel görünüyor. Peki ya göz altlarımıza sürdüğümüz aydınlatıcılar? Işıl ışıl bakmamızı sağlıyor değil mi? Tabi bir de fotoğraf çektirdiğimiz de imdadımıza yetişen filtreler var.

Fondötenin ve bu tarz kapatıcıların cilt bakımında yarattığı etki eşitlenmiş bir cilt rengi ve ışıltıdır. Bir diğer dolaylı etkisi ise ciltteki kusurları kapattığı için algıyı bozmadan yüzün güzel olan diğer bölgelerine dikkat çekmesidir. Bu mantıktan yola çıkarak diyebiliriz ki; pürüzsüz bir cilt güzel bir yüzün olmazsa olmazıdır.Şimdi biraz da bu bahsettiğimiz duru güzellik için neler yapabiliriz onlara değinelim. Ciltteki ton eşitsizliği ve lekelerin oluşması çevresel hasara, hormon değişiklikleri gibi bir çok sebebe bağlı olarak zamanla kendini gösterir ve giderek daha da rahatsız edici bir hal alır. Aynı şekilde göz altlarında oluşan morluklar da bakışlarınıza yorgunluk katar. Bu morluklar yapısal da olabilir, uykusuzluk ve yorgunluğun belirtileri olarak da ortaya çıkabilir.Kliniğimizde cilt bakımı ve leke tedavilerinde kullanabileceğimiz çeşitli sistemler vardır ve bu sistemleri genellikle kombine olarak sunmaktayız. Elbette tedavinin süreci ve sıklığı kişiye göre değişmektedir. Çünkü her leke problemi aynı ölçüde değildir. Her cilt tedavimizde uyguladığımız üzere oksijen olmazsa olmazımızdır. İlk basamak her zaman cilt temizliğidir ve bunu el değmeden saf su kullanarak jetpeel cihazıyla gerçekleştiriyoruz. İkinci basamak cildin alt katmanlarında çalışmaktır ki; bunu çok çeşitli ve zengin mezoterapi içerikleriyle, lazer cihazlarıyla (revlite q swich nd-yag) ve özel leke tedavileriyle (cosmelan-dermamelan) gerçekleştiriyoruz. Peki bu özel sistemler cildin alt katmanlarında savaşırken cilt yüzeyinde neler yapacağız. Tabi ki cildin üst tabakasında birikmiş olan keratinize yapıya (ölü deri tabakası) müdahale ederek cildi sağlıklı inceliğine kavuşturarak daha parlak ve pürüzsüz hale getireceğiz. Ve bu sayede alt yapı çalışmalarımız cilt yüzeyinde kendini daha fazla gösterecek. Bütün bunlara riayet ettiniz ve lekeleriniz için tedavi görerek mutlu bir sonuca ulaştınız. Bu kadar mı? Hayır değil! En önemli görev size düşüyor. Bu da güneşten korunmak.


Eh, o zaman ne diyoruz. #nomakeup #nofilter
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: