DURUŞ BOZUKLUKLARINA SON

Vücudunuzdaki aşırı bel çukurluğunu kaldırmanın yolunu bulduk.

Magazin

DURUŞ BOZUKLUKLARINA SON Spor sonrasında hala ağrılarınız devam mı ediyor?

Kamburluğa ilişkin pek çok antrenman programı bulunuyor. Örneğin tüm uğraşlarınıza rağmen devam eden ağrılarınızı sizinle paylaşacağımız hiperlordoza ilişkin egzersiz programıyla çözebilirsiniz. Hiperlordoz ne mi? Hani şu omurganızda oluşan ve giderek artan aşırı çukurluktan bahsediyoruz. Antrenman programıyla siz de belinizdeki bu anormal çukurluktan kurtularak daha rahat hayata adım atacaksınız.

Nasıl mı?

Bunun için sadece aşağıdaki üç harel^ yapmanız yeterli. İlk iki hareketi her bacak için ikişer defa yapın, Üçüncü hareh iki set 15 tekrar uygulayın. Hareketleri haftada en az iki gün tekrarla»; Hareketlerin hepsini 10 ila 30 saniye arasında bitirin.

Yere çökün, bir bacağınızı gergin olacak şekilde öne doğru uzatın. Diğer bacak bükülü şekilde kalçanızın altında olsun. Ellerinizi gövdenizin yanında yere koyun ve 10 ila 30 saniye bekleyin. Bu hareket hiperlordoza sebep olan hamstring ve erector spinae kaslarındaki esnekliği artırır.

Bacaklarınızı biri önde diğeri arkada olacak şekilde açın. Arka ayağınızın parmak uçlarına basın, Bacaklarınızın arasına bir swissball yerleştirin. Öndeki bacağınızı bükün ve gövdenizle öne doğru eğilin. 10 ila 30 saniye bekleyin. Ardından bacak değiştirin ve hareketi tekrarlayın.

Kedi-Deve Duruşu

Hemen hemen herkesin bildiği ve rahatça yaptığı egzersizlerden biridir Ancak bu harekette dikkat edilmeyen kısım hiperlordoza sahip bir kişinin bu hareket sebebiyle var olan duruş bozukluğunu daha da arttırabilme olasılığıdır. Bunun için hiperlorduzu olan bu kişilerin bu hareketi doğal pozisyondan deve hareketine doğru olmalıdır. Yani ilk kısımda bel çukuru oluşturmadan sırtın düzlüğünü muhafaza ettikten sonra deve pozisyonuna geçin.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: