Duvar delen aşkın kahramanı konuştu

Cezaevlerinde tutuklu ve hükümlülerin eşleriyle zaman geçirmelerini sağlayan Aile Görüş Odaları, İstanbul Kartal Cezaevi'nde 10 yıl önce duvar delerek K.S. adlı kadın mahkumla birlikte olan Seylan Çördük'ü gündeme getirdi.

Yaşam

Duvar delen aşkın kahramanı konuştu Bu ilişkiden bir kızı olan ve 'Balkan kardeşlerin' ölümüyle ilgili olarak 2 kez müebbet hapis cezası alıp, cezasının kalan 24 yılını çeken Çördük'e HABERTÜRK Yozgat E Tipi Cezaevi'nde ulaştı. Çördük, sorularımızı yanıtladı.

'ARTIK BENİMLE EVLENMEZ'
Aile Görüş Odaları projesinin tutukluların yalnızca eşleriyle birlikte olmaları değil, çocuk sahibi olabilmeleri için de bir şans olduğunu söyleyen Çördük, "Bu proje yıllar önce başlamış olsaydı birçok yuva dağılmayacaktı. Projeyi sonuna kadar destekliyorum. Şu an evli değilim, bu saatten sonra da çocuğumun annesi benimle evlenmez. Bu nedenle Aile Görüş Odası'ndan yararlanma imkanım yok. Olsaydı bu haktan yararlanmak isterdim" dedi.
Kamuoyunu duvar delme girişimiyle günlerce düşündüren Çördük, şöyle devam etti: "O dönem yaşadığım bu birliktelikten asla pişman değilim. İyi ki yaşamışım. Ayrıca her ne şartlar da olursa olsun cinselliğin, aşık olabilmenin de bir insanı dürtü olduğunu düşünüyorum."

'6 AY KADAR GÖRÜŞTÜK'
Çördük, o dönem yaşadıklarını şöyle anlattı: "O yıllarda Kartal Cezaevi'nde her koğuşun bahçesinde delik vardı. O delikler aracılığıyla sohbet edilir, alışverişler yapılırdı. Hanımefendiyle buluşmamız normal her insanın buluşması gibi olmuştur. Bu cezaevinde zordur ama imkansız da değildir. Bu buluşmalar 6 aya yakın oldu. İdarenin 'Haberim yoktu' açıklamasına gelince, Cezaevi yönetimi hamileliği 8 aya gelmiş birini neden fark edemedi' sorusuna cevap vermesi gerekmez mi? Şimdi evladım 9 yaşında. Üstün zekalı bir çocuk olduğu anlaşıldı. Almanya'da özel bir okulda eğitim görüyor. Yüz yüze görüşemedim ama telefonla görüşüyorum."
12 yıldır cezaevinde olduğunu söyleyen Çördük, 2001'de öldürülen Balkan kardeşler cinayeti nedeniyle cezaevinde olduğunu ancak cinayeti kendisinin işlemediğini öne sürdü.

Duvarı delerek ilişkiye girmişti

"DUVAR Delen Aşıklar" olarak gündeme gelen olayın kahramanı Seylan Çördük ile Mısır Çarşısı'ndaki patlamadan tutuklu bulunan K.S.'nin, Türkiye'nin en korunaklı cezaevlerinden Kartal Özel Tip Cezaevi'ndeki duvarı delerek birlikte oldukları öne sürülmüştü. Olay ise, K.S.'nin hamileliğinin 8'inci ayında anlaşılmasıyla ortaya çıkmıştı. Bu birliktelikten olan çocuklarıysa 23 Nisan 2003'te Bayrampaşa Cezaevi Hastanesi'nden dünyaya gelmişti. Anne S.K., 2005 yılında tahliye olduktan sonra kayıplara karıştı. Tülay Acar-haberturk.com
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: