Duygu Çetinkaya, hasta Fenerbahçeli!

Kendisiyle “Türkiye’nin Yıldızları” yarışmasıyla müşerref olduk. Ardından “Çılgın Dershane”nin seksi kızı olarak izledik. Sonrasında TV dizilerindeki performansıyla oyunculuk gücünü kanıtladı.

Magazin

Duygu Çetinkaya, hasta Fenerbahçeli! Duygu Çetinkaya sadece yetenekli bir oyuncu değil; aynı zamanda besteci, şarkıcı, söz yazarı... Tam bir kitap kurdu, müzik tutkunu... Yetmezmiş gibi hasta bir Fenerbahçe taraftarı ve futbol profesörü. Çetinkaya, futboldan müziğe tüm hayatını Boxer’a anlattı. İşte Çetinkaya'nın röportajından bazı satırbaşları...

- Babam asker olduğu için çok şehir gezdik. Ankara, İzmir, Gölcük, İskenderun yaşadığımız yerlerden bir kısmı. Şehir değiştirmek bazen sıkıntı yaratabiliyor ama benim için çok problem olmadı. Yeni şehir, öğrenecek yeni şeyler demekti çünkü.

- Oyunculuk hep hayallerimde vardı. Zaten çocukken tiyatro ile uğraşıyordum. Hatta konservatuvara gitmeyi çok istiyordum ama babam iktisat okumamı istedi. Üniversitede okurken “Türkiye’nin Yıldızları” yarışmasının tanıtımlarını gördüm. Bir arkadaşımın zoruyla yarışmaya başvurduk, beni kabul ettiler. Sonra da arkası geldi.

- “Çılgın Dershane”de seksi kızı oynadım. Evet, oradaki Duygu seksiydi, rol onu gerektiriyordu. Gerçek hayattaki Duygu’ya gelirsek, aynaya baktığımda gördüğümden memnunum. Güzelliğin zekâyla birleştiğinde önem kazandığını düşünüyorum ve bu konuda da şanslı olduğuma inanıyorum. Zaten kendinizi nasıl görürseniz etrafa da o şekilde yansıtırsınız. Günümüzde oynanan roller oyuncuların üzerine çok yapıştırılıyor. İnsanların da beni bu şekilde görmesi rahatsız etmiyor açıkçası. Seksi olmak neden kötü olsun ki?

- Hayatta en çok keyif aldığım iki şey kitap okumak ve müzik dinlemek. Yeni çıkan albümlerin neredeyse hepsini alıp dinlerim. Kitaplara gelince, özellikle mesleğimle alakalı kitapları okumaktan inanılmaz zevk alıyorum. Bunun yanında fotoğraf çekiyor, beste yapıyorum. Vakit olunca kısa film çekiyorum. Herkes gibi ben de dinlenmeyi ve sakin kalmayı çok seviyorum. O zaman isteklerimi gözden geçirme, yanlışlarımı düzeltme, kendimi anlama ve içsel yolculuğumu yapabilme şansı buluyorum. Genellikle o anlarda daha üretkenim.

- Ben hem fanatik bir Fenerbahçe taraftarıyım hem de ciddi bir futbol tutkunuyum. Birçok insan benim bu kadar futbol seviyor olmama şaşırıyor. Bazen arkadaşlarım “İngiltere Premier Lig’de ne oldu?” diye bana soruyor. Birkaç yıl önce bir internet sitesinde Fenerbahçe ile ilgili köşe yazıları yazıyordum, çok da beğeniliyordu. Yoğun set programları yüzünden ara vermiştim, yakında tekrar yazmaya başlayacağım.

- “Bir Alex değil” cümlesini her futbolsever kullanır. Yani Alex hem bir yıldız hem de örnek bir futbolcu olarak her zaman kalplerimizde bir numara olacak bir sporcu. Onun yokluğu tabii ki bizleri çok üzdü ancak Fenerbahçe büyük bir camia. Kendini toparlamayı her zaman bilir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: