Düzenli yaşam stresi azaltır mı?

Kadınlar hayatlarındaki karışıklıklardan dolayı çabuk yorulurlar. Her alanda kendini gösteren karışıklığa tahammül edemezler ve karışıklık insanı mutsuzluğa, kafa yorgunluğuna hatta bazen de depresyona sürükler. İşte kadınlar bu yüzden hep tertiplidirler.

Kadın

Düzenli yaşam stresi azaltır mı? Düzenli bir ev, iş ortamı insanın aklının da düzenli tutmasına yardımcı olur. Bu bir hastalık değil aksine hastalıktan kurtulma yoludur. Temiz ve yeni toparlanmış bir ev kadar insanı mutlu eden başka bir şey varsa o da çok azdır. İlk önce yaşanılan alan derli toplu olmalıdır ki kafası da daha sağlıklı çalışabilsin.

Daha odasını toparlayamayan aklını nasıl toplasın? Şöyle bir gerçek vardır. Bir insanı alın ve darmadağınık, düzensiz bir ortama bırakın ve ondan bir konu hakkında düşünmesini isteyin. Bir türlü kendini toparlayıp verimli düşünemeyecektir. Bir yandan da başka birini alın ve oldukça düzenli temiz bir ortama bırakın. O kişinin daha üretken olduğunu göreceksiniz.

Aynı zamanda düzen, tertip ve temizlik insana en çok huzur veren şeylerdendir. Bu yüzden dağınık erkekler bile olsa evlerine geldiklerinde huzur bulurlar. Belki de huzur temizlik ve düzende de sakladır. Abartılmadığı sürece…

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: