ECE ERKEN: 'ERDİNÇ UÇAK YOLLADI AMA TİPİM DEĞİL'

Erdinç Acar’dan, Acar ailesinin baskıları yüzünden ayrıldığı iddia edilen Ece Erken, “sürpriz aşk” haberinin perde arkasını Kelebek’e anlattı.

Magazin

ECE ERKEN: 'ERDİNÇ UÇAK YOLLADI AMA TİPİM DEĞİL' Maddiyat beni etkilemez

Demet Akalın'ın Tokat konserinde sunuculuk yaptım. Erdinç Bey de gecenin sonunda beni özel uçağıyla oradan aldırdı. Çünkü iki gün üst üste ekstram vardı. Tokat'ta bir gece daha kalmayayım diye böyle bir jest yaptı. Ama beni maddiyattan çok manevi değerler etkiliyor. Zaten 10 yıl maddi anlamda güçlü bir adamla evliydim. Maddiyattan etkilensem evliliğimi bitirmezdim.

Zevkimi yansıtan Tuncer'dir

Biz birbirimizden elektrik alamadık, birbirimizin tipi değildik. O beni beğenmedi, ben de onu... Geçen gün kanala gittim, kapıdaki kız “Ece Hanım doğru değil, değil mi” diyor. Bana hiç yakıştırmıyorlar ki böyle bir şeyi. Ben zaten erkek konusundaki zevkimi 10 yıl beraber olduğum insanla (eski eşi Tuncer Öztarhan) gösterdim. Zevkim, tarzım, çizgim belli benim.

Erdinç tipim değildi

Ece Erken bu yazın en çok konuşulan kadını... Adını dağlara yazdılar, uğruna binlerce euro'luk saati denize attılar... Ama masal çabuk bitti. Bu durumda en doğrusu, olan biteni Erken'in kendisinden dinlemekti, ben de öyle yaptım. ışte “yılın aşkı”
olarak lanse edilen yakınlaşmanın perde arkası...

İlk sorum şu; Erdinç Acar gerçekten de adınızı lazerle dağa mı yazdırdı?
- Lazer olayı aramızda bir şakalaşma-dan ibaret. Lazer yazan kişiye gidiyorsun, “Adımı yaz” diyorsun, yazıyor. Orada Sinem adı da geçti, Ayşe de ama Ece Erken olunca dikkat çekti işte.

Etkilendiniz mi?
- Dağda ismimi görmek hoşuma gitti. Ama bu Erdinç yaptı diye değil. Başkası da yapsa hoşuma gider. Sonrasında basın kendi kendine durup dururken büyük bir aşk yarattı. Bir adam var. Adını dağlara yazdırıyor kızın. Saatini suya atıyor. Bir kere hangi salak saatini atar? Bir erkeğin aşkını ispat etmesini istesem o kadar çok imkanım var ki. Bir hayranım var; engelli ve tekerlekli sandalyeye ihtiyacı var. Erdinç'e bunu söylemiştim, “Hemen aldıralım” demişti. Bu hoşuma gitmişti. Erdinç de öyle bir adam değil. Onu denize saat fırlatan bir kıro gibi yansıttılar. Böyle bir durum yok.

Nereden çıktı bu söylenti peki?
- Saat atma olayı yalan. Suya atılan şey telefonlarımızdı. Ben Twitter'da çok vakit geçiren biriyim. O gün kalabalık bir gruptuk. Erdinç “Aaa! Eğlenmiyorsunuz telefonla muhabbet etmekten” dedi ve hepimizin telefonlarını suya attı! Ertesi gün de hepimize cep telefonu aldı.

BİZ BİRBİRİMİZDEN ELEKTRİK ALAMADIK

Erdinç Acar'la aranızda geçen şeyin tam olarak adı nedir?
- Bizim olayımız şu, birbirimizden elektrik alamadık. Ondan dolayı bir şeyler başlamadı.

Son zamanlarda hep aynı şey oluyor, adınızın anıldığı kişilerle ilgili hep “Başlamadan bitti” diyorsunuz.
- Kendimi aşka atacaksam, sevgili olacaksam hata yapmamalıyım. Bundan sonraki, yaşadığım 10 yıllık aşkın ötesinde bir şey olmalı. Ama magazindeki boşluklar benimle doldu.

Bir de Acar ailesinden veto yediğiniz söylendi, doğru mu?
- Erdinç adımı lazerle yazdırırken Erdal bizim yanımızdaydı zaten... Bu durumda nasıl veto olabilir ki!

Erdal Acar'la siz eskiden sevgili miydiniz?
- Herkesin herkesle dedikodusu çıkıyor. Ama her şey doğru değil. Zaten Erdinç de benim çok eski arkadaşım. Ama birbirimizden elektrik alamadık, birbirimizin tipi değildik. O beni beğenmedi, ben de onu...

Gerçekten beğenmedi mi sizi?
- Gerçek bu, birbirimizin tipi değildik. Geçen kanala gittim, kapıdaki kız “Ece Hanım doğru değil, değil mi” diyor. Bana hiç yakıştır-mıyorlar ki böyle bir şeyi. Ben zaten daha önce varlıklı bir ailenin çocuğuyla evlenmişim ve 5 kuruş para almamışım. Telefon açın, Tuncer (Öztarhan) Bey'e sorun. Tuncer Bey'in o ağırbaşlılığı, duruşu bir başkadır. Bugüne kadar asla bir gazeteciyle konuşmadı. ışte o duruşu bulduğum bir erkekle evleneceğim. Ama o kadar bahtsızım ki
yaşamadan aşk yaşadı oluyor.

TOKAT'A ÖZEL UÇAK GÖNDERDİĞİ DOĞRU

Demet Akalın'ın Tokat konserinde siz de sunuculuk yaptınız. Erdinç Acar'ın dönüşte sizi özel uçağıyla aldırdığını duydum...
- Doğru. ıki gün üst üste ekstram vardı. Orada bir gece daha kalmayayım diye böyle bir şey yaptı. Saat atma olayından daha büyük bir şey aslında. Ama beni maddiyattan çok manevi değerler etkiliyor. Zaten 10 yıl maddi anlamda güçlü bir adamla evliydim. Maddiyattan etkilensem evliliğimi bitirmezdim. Evliliğim bitti, tek kuruş almadım.

“Erdinç benden etkilenmedi” diyorsunuz ama size özel uçak yolluyor.
- Belki etkilenmiş olabilir ama sonra demek ki yeterince elektrik alamadı, çünkü karşılıklı istemedik. Ama basın bizi sevgili yapıp ayırdıktan sonra bile biz Ajda Pekkan konserinde eller havaya eğleniyorduk. O yüzden çıkan haberlerin yüzde 90'ı yalan.

Peki insanlar; “Çok yakışıyorsunuz” deseydi bir ilişki yaşanır mıydı?
- Sanmam... Başta “Zamana mı bıraksam” diyordum ama hiç elektrik alamadık ki birbirimizden, dolayısıyla zamana da bırakamadık.

ERKEK KONUSUNDA ZEVKİMİ ESKİ EŞİMLE GÖSTERDİM

Nasıl bir erkek sizi çok etkiler?
- Bir erkeğin güçlü olması çok önemli . Maddi geliri benden biraz üstün olsun ki onu ezmeyeyim gelirimle.

Bikinili fotoğraflarınız çekilince ağladığınız doğru mu?
- Evet ama bu eski eşimden kalan bir tik. Eşimleyken bir kez gazeteciler çekti, bütün gün başımın etini yedi. Ondan sonra bu huy haline geldi bende. Bikinili fotoğrafım çekilince elim ayağım titriyor.

Deniz kenarında bir insanın bikini giymesinden daha doğal ne olabilir?
- Babam da “Başka neyle gireceksin denize, boşver kızım” dedi.

Peki sonra gerçekten eski eşinizi aradınız mı?
- Evet. Hesap verdim yani! O hâlâ takıntılıdır. Onun şu an güzel giden bir ilişkisi var. Bu arada duruşunu da çok seviyorum Tuncay'ın. Mesela Erdinç'in bu haberler çıktıktan sonra basına açıklama yapması beni rahatsız etti. “Seni koruma amaçlı yaptım” deyince bir şey söylemedim.

Ne dedi o zaman?
- “Ece çok iyidir, öyle bir durum olmadı aramızda” dedi.

İster miydiniz “Evet ben hoşlandım” demesini?
- Dediğim gibi, birbirimizin tipi değildik. Erdinç'le sadece arkadaşız. Erkek konusundaki zevkimi 10 yıl beraber olduğum insanla gösterdim. Zaten zevkim, tarzım, çizgim belli.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: