Ece Erken’e ‘gizlilik’ şoku!

Sunucu Ece Erken'in, programında pizzasına tükürülen Hüseyin Alyüz için ‘Tosuncuk’ benzetmesi yaptığı iddiaları hakkında Alyüz'ün avukatı Kemal Sayılır açıklamalar yaptı.

Magazin

Ece Erken’e ‘gizlilik’ şoku! Geçen mart ayında Eskişehir’de bir kuryenin güvenlik kameralarına yansıyan hareketi gündeme bomba gibi oturmuştu. Pizzacı, müşterisine götürdüğü pizzaya tükürmüş, ardından siparişi teslim etmişti. Bu olayı sunduğu programda dile getirerek şahıs hakkında Çiftlik Bank yöneticisi gibi ‘Tosuncuk’a benzetttiği iddia edilen Ece Erken gizlilik şoku yaşadı. Konu ile alakalı dava henüz yasal uzlaştırmacı da ve soruşturma aşamasındayken, tazminat davasında kararın verilmesinden sonra Erken’in sabah programında durumu açıkladığı ve soruşturmanın gizliliğinin ihlal ettiği öne sürüldü.

Hüseyin Alyüz'ün avukatı Kemal Sayılır, bir basın toplantısı düzenledi ve Ece Erken hakkında Cumhuriyet savcılarını göreve davet etti. Avukat Sayılır, şu açıklamalarda bulundu: "Yaklaşık 1 yıl kadar önce müvekkilimin vermiş olduğu pizzası, kendince intikam almak isteyen bir kurye tarafından tükürülerek servis edilmiştir. Müvekkilim bunu habersizce tüketmiş ve bunun akabinde bizim öğrenmemiz üzerine ilgili kişiler hakkında yasal işlemler, cezai ve hukuki işlemler başlatılmıştı. Buna karşılık olarak karşı tarafın da müvekkilim hakkında şikâyetleri olmuştu. Bunlar takipsizlikle sonuçlandı ve kesinleşti. Bu olaylar çıktığı zaman müvekkilime şantaj ve dolandırıcılıkla suçlayan kişilerin akabinde sabah programı sunucusu olan Ece Erken, kendisinin sunmuş olduğu bir programda müvekkilim hakkında Çiftlik Bank yöneticisi gibi ‘Tosuncuk’ diyerek her ne kadar kesinleşmiş bir ceza olmasa da halkın içerisinde, kamuoyunda dolandırıcı olarak bilinen Çiftlik Bank yöneticisi Mehmet Aydın’a benzeterek dolandırıcılıkla suçlamıştı. Biz de bunun akabinde Ece Erken hakkında başvurularımızı, şikâyetlerimizi yaptık. Ancak yasal uzlaştırmacıda iken, daha soruşturma aşamasındayken Ece Erken’in bizim tazminat davamızın kesinleşmesinden, daha doğrusu kararın verilmesinden sonra bir basın açıklaması yaparak, sabah programında bu durumu açıklamış ve soruşturmanın gizliliğini ihlal etmiştir. Kendisinin bir daha böyle bir açıklama yapmayacağını düşünüyoruz ve Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyoruz.”

Sunucu Ece Erken'in Alyüz için, “Hüseyinciğim, artık tazminat davasında kazandığınız 4 bin TL’yi güle güle harcarsın” sözlerini dile getirdiğini belirten Sayılır, ”İhlal kısmında uzlaşma bedeli olan rakamı söylemiş ve müvekkilime hitaben, “Hüseyincim artık tazminat davasında kazandığınız 4 bin TL’yi güle güle harcarsın. Bizim bir kelimemizin değeri 10 bin liraymış. Bizden 20 bin lira isterken iyiydi” tarzında bir beyanda bulundu. Bu kazandığımız tazminat bedeli tabi ki daha kesinleşmiş bir karar değil. Taraflar olarak istinaf yoluna gidilecektir diye tahmin ediyoruz. İstinaf mahkemesinin vermiş olduğu karar neticesinde kesinleşecek veya yeniden yargılama yapılmış olacak. Ceza davamız hali hazırda devam ediyor. Karşı taraf olan bu kurye hakkında mala zarar verme ve besin bozma suçlamalarından ceza davası açılmıştı. Tabi ki mala zarar verme yönünden müşteki olan franchise şirket şikâyetinden vazgeçti. O konuda bir ceza verilmeyecektir diye tahmin ediyoruz, ancak bizim şikâyetimiz devam ettiğinden dolayı yargılama devam edecek” şeklinde konuştu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: