Ece Erken'in eski aşkı Şafak Mahmutyazıcıoğlu'na mahkemeden ret!

Benan Mahmutyazıcıoğlu ile evli olan avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Ece Erken'le yaşadığı yasak aşkla günlerce konuşulmuştu. Mahmutyazıcıoğlu, hakkında internette çıkan haberlere erişim engeli getirilmesini istedi. Ancak mahkeme bu talebi reddetti.

Magazin

Ece Erken'in eski aşkı Şafak Mahmutyazıcıoğlu'na mahkemeden ret! Ece Erken, bir süre önce Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile aşk yaşamıştı. Evli ve iki çocuk babası biriyle ilişkisi nedeniyle tepki çeken Erken, sunuculuk yaptığı magazin programdan istifa etmişti.

Geçtiğimiz günlerde ilişkisini bitirdiğini açıklayan 41 yaşındaki sunucu, twitter hesabından, “Yuva yıkmadım. Yanlışımdan döndüm, ayrıldım. Sizler gibi hırsızlık yapmadım. Aynaya bakıp, kendinizden utanın” şeklinde gönderme yapmıştı.

Sabah gazetesinin haberine göre; Şafak Mahmutyazıcıoğlu, geçtiğimiz günlerde Erken ile hakkında internet ortamında çıkan haberlerle 'özel hayatın gizliliği'ni ihlal edildiğini belirterek, bu haberlerin kaldırılması için İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'ne dilekçe verdi.

HUKUKA AYKIRI DEĞİL!

Dilekçeyi değerlendiren Sulh Ceza Hakimi, internet yayınına ilişkin erişimin ancak kişilik haklarına müdahale edildiği hallerde engellenebileceğine, söz konusu haberlerin magazinel olduğuna ve böyle bir saldırının yapılmadığına dikkat çekerek talebi reddetti.

KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRI YOK, YORUM VE ELEŞTİRİ VAR!

Mahkeme, Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun kaldırılmasını istediği haberlerdeki içeriğin "düşünce, kanaat, eleştiri veya yorum" olarak düşünülmesi gerektiği, bu nedenle de kaldırılmasını gerektirecek bir durumun olmadığına vurgu yaptı. (KAYNAK: aksam.com.tr)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: