Ece Hakim, Harvard'dan yüksek derece ile mezun oldu!

5 yaşından beri birçok projede yer alan başarılı oyuncu Ece Hakim, 2017 yılında %100 burs kazanarak girdiği Harvard Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu! "Cum laude" olarak adlandırılan derece ile yani 2021 yılı döneminin ilk yüzde 10'luk dilimine girerek yüksek derece ile mezun olan Hakim, ayrıca Tarih Bölümü'nde yandal da yaptı.

Magazin

Ece Hakim, Harvard'dan yüksek derece ile mezun oldu! Asla unutulmayacak bir deneyimdi..

Ece Hakim mezun olmasıyla ilgili duygularını şu sözlerle dile getiriyor: "Harvard benim uzun yıllar boyunca hayalini kurduğum bir okul olmasına rağmen giderken içimde hep bir tereddüt vardı. Oyunculuğa ve Türkiye’ye 4 yıl boyunca ara vermek büyük bir karardı benim için. Ama bugün, bu okulun bir mezunu olarak geriye dönüp baktığımda hiçbir pişmanlığım yok. Çok değiştim, hem kendime hem de dünyaya dair çok şey öğrendim, bilimle uğraştım, inanılmaz insanlarla aynı sıraları paylaşma imkanı buldum. Şimdi tüm bu öğrendiklerimi alıp hayallerim doğrultusunda kullanmak için çok heyecanlıyım. Harvard benim için asla unutulamayacak bir deneyimdi ve uğruna kısa süreliğine de olsa vazgeçmek zorunda kaldığım her şeye değdi."

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: