Ece Samlı iddialara yanıt verdi

Ece Samlı'nın evlilik planları yaptığı oyuncu sevgilisi Batuhan Ekşi'nin gönlünü rol arkadaşı Hazal Adıyaman'a kaptırmasının ardından sevgilisin evine gittiği ve kapısında bağırdığı iddia edilmişti.

Magazin

Ece Samlı iddialara yanıt verdi İddialara göre; cumartesi geccesi sevgilisinin Etiler'deki evinine giden Samlı, Apartmanın kapısını açmayan yakışıklı oyuncunun, diafondan, “Biz birbirimizi seviyoruz, kusura bakma” demesiyle sinir krizi geçirdi. Dışarıda “İn aşağı” diye bağıran Samlı, uzun sürede aşağıda kapının açılmasını bekledi. Komşuların seslerden rahatsız olması üzerine ise evinin yolunu tuttu.

Bu iddialara üzerine Ece Samlı açıklamada bulundu.

İŞTE ECE SAMLI'NIN AVUKATI ARACILIĞIYLA YAPTIĞI O AÇIKLAMA;

"Müvekkilim Ece Samlı hakkında bazı basın yayın organlarında, tek taraflı, abartılı ve gerçek dışı iddialara yer verilmesi nedeniyle, bu basın açıklamasını yapma zorunluluğu doğmuştur.

Öncelikle ifade etmek gerekir ki, mesleğini başarı ile sürdürmekte olan müvekkilim ve ailesi bu talihsiz haberler nedeniyle çok üzücü ve yıpratıcı durum ile karşı karşıya kalmışlardır. Hiçbir doğruluk payı olmayan bu haksız ithamların basında yer alması ve kamuoyu gündemine taşınmış olması nedeniyle, müvekkilimin ve ailesinin yaşadığı mağduriyet ve manevi ıstırabı, siz değerli basın mensuplarının takdirlerinize sunmak isteriz.

Magazin basınının müvekkilim hakkında haksız ithamlar içeren ve tamamen gerçeğe aykırı bir iddiayı sütunlarına taşıması kuşkusuz basın özgürlüğü sınırları içerisinde yer alan ve anlaşılabilir bir durum değildir. Bu noktada tüm basın yayın organları yönünden belirli nüanslara bilhassa özen göstermek yükümlülüğü doğmaktadır.

İlk olarak, habere konu olan iddialara ilişkin olarak her iki tarafın görüşlerinin kamuoyuna objektif olarak aktarılması gerekliliği yönünden; bu durumun basın meslek ilkelerini ihlal eden bir uygulama olduğu tartışmadan uzaktır. Müvekkilim hakkımdaki basın meslek ilkelerini ihlal eden bu tek taraflı ve objektiflikten uzak bazı yayınların yapılmış olması, müvekkilimi ve ailesini derinden yaralamıştır. Yine de, basının önemli bir bölümünün bu konuda basın meslek ilkelerine duyarlılık göstermesi ve müvekkilimin hakkındaki haksız ithamlara yanıt hakkını kullanmasına imkân vermeleri, bizleri bir nebze olsun teselli edebilmiştir.

Sonuç olarak, müvekkilim Ece Samlı’ ya ilişkin haber ve yorumlarda, kişilik haklarına özen gösteren daha dikkatli ve objektif bir üslup kullanılmasının, gerek halkın bilgilenme ve gerçekleri öğrenme hakkına gerekse basın meslek ilkelerinin korunmasına daha doğru ve sağlıklı bir biçimde hizmet edeceği düşüncesindeyiz. Bu konuda, siz değerli basın mensuplarının, basın meslek ilkelerine uygun davranmak suretiyle gerekli özen ve hassasiyeti göstereceğinize olan inancımızı vurgulayarak, değerli çalışmalarınızda üstün başarılar dileriz.

Ece Samlı
Vekili
Av. Ayşegül Mermer"

Bunlarda ilginizi çekebilir: