EDA TAŞPINAR, AVRASYA MARATONU'NA KATILDI.

Avrasya'nın 210'uncusu!

Magazin

EDA TAŞPINAR, AVRASYA MARATONU'NA KATILDI. Eda Taşpınar, Avrasya Maratonu'na katıldı. 15 kilometre koşan ikoncan; elde ettiği bir saat 27 dakikalık dereceyle 210'uncu olarak yarışı bitirdi...

Pazar günü 32'ncisi koşulan, dünyanın tek kıtalar arası maratonu Avrasya Maratonu'nda ter dökenler arasında sosyeteden de bir isim vardı. Maratonun 15 kilometrelik koşusunda yarışan bu isim Eda Taşpınar'dı. Sadece salon sporları yapan Eda'nın halkla birlikte 15 kilometre koşmasına şaşırmadım desem yalan olur. Spor hocası Orhan Civan ile sabahın köründe koşunun başlayacağı Boğaziçi Köprüsü'nün Anadolu yakasındaki gişelerine gelerek ısınma hareketleri yapan Eda'ya maratona katılma sebebini sordum.


15 KİLOMETREYİ 1 SAAT 27 DAKİKADA KOŞTU
Eda, hem Asya'dan Avrupa'ya yaya olarak geçmenin keyfini yaşamak hem de Avrasya Maratonu'na dikkat çekmek için katıldığını söyledi. "Dünyada eşi benzeri olmayan bu maratona daha çok yabancılar katılıyor. Bizlerin bu maratona sahip çıkması lazım" diyen Eda, anlaşılan Avrasya Maratonu'nun gönüllü tanıtım elçisi olmuş! Bu arada Eda'nın, 15 kilometrelik yarışı tamamlayan 750 kişiden biri olduğunu ve 1 saat 27 dakikayla yarışı 210'uncu sırada tamamladığını da belirteyim. Eda'nın maraton macerasının detaylarını, yarın çıkacak Şamdan Plus'ta görebilirsiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: