Ediz Hun Tomurcuk Vakfı’nı ziyaret etti!

İlk kez bir reklam kampanyası için kamera karşısına geçen Yeşilçam’ın unutulmaz jönlerinden Ediz Hun, geçtiğimiz günlerde TOMURCUK VAKFI gençleri ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Yaşam

Ediz Hun Tomurcuk Vakfı’nı ziyaret etti! Politika, Çevre Bilimleri, Biyoloji ve Enerji alanında yaptığı çalışmaların yanı sıra sinema ile ilgili ders verme ve çalışmalarına da devam eden Ediz Hun'u misafir eden Tomurcuk Vakfı gençlerinin mutluluğu gün boyu sürdü.

TOMURCUK VAKFI gençleriyle doğayı korumak üzerine sohbetler eden Ediz Hun, gençlerin yaptıkları elişleri ve sanat eserlerini hayranlıkla izledi. Ediz Hun, Türk sinemasındaki günlerine ait anıları ve eğlenceli sohbeti sonrasında, gençlere tekrar birlikte olacakları sözünü vererek veda etti.

TOMURCUK Vakfı, zihinsel ön engeli olan ve bazılarında bedensel engellerin de bulunduğu, doğuştan ya da sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmiş çocuklarımız için, 2010 yılı Ocak ayında zihinsel engelli çocuk ve gençlerin aileleri tarafından hayata geçirildi.

Bünyesinde yaşları 8 ay le 44 yaş arasında değişen 120 özel bireyin eğitim aldığı Tomurcuk Vakfı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni de barındıran TOMURCUK Vakfı, kuruluşundan bu yana, özel bireylerin akademik ve sosyal gelişimleri ve toplum içinde farkedilebilir olmaları amacıyla çalışmalarını yürütmektedir.

Vakıf, ebeveynlerinin kaybından sonra özel bireylerin yaşamlarını uygun şekilde sürdürebilmesi amacıyla yaşam köyü yapılması için de çalışmalarını sürdürmekte ve bu amaçla kamu ve özel sektörden destek alabilmek için görüşmelerine devam etmektedir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: