Efecan Şenolsun'a kötü haber!

'Yaşamayanlar' dizisinin oyuncusu Elit İşcan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla rol arkadaşı Efecan Şenolsun'u kendisini taciz etmekle suçlamıştı. Yaşanan bu olayın ardından yeni rol alacağı dizi Çarpışma'nın yapımcısı Ay Yapım, genç oyuncu ile alakalı bir basın açıklamasında bulundu.

Magazin

Efecan Şenolsun'a kötü haber! Oyuncu Elit İşcan, ‘Yaşamayanlar’ isimli internet dizisindeki rol arkadaşı Efecan Şenolsun’u sete alkollü gelerek kendisini taciz ettiği iddiasıyla savcılığa şikayet etmişti. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ‘basit cinsel saldırı, cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından hakkında soruşturma başlattığı Şenolsun’u ve set çalışanlarını ifadeye çağırmıştı. Bu iddiaların ardından Şenolsun'un yeni dizisinin yapımcılığını üstlenen Ay Yapım, bir basın açıklamasında bulunarak kamuoyunu aydınlattı.

“Eğer dava açılırsa Efecan Şenolsun’u ‘Çarpışma’ dizisinin kadrosundan çıkartacağız”

Ay Yapım'ın açıklaması ise şöyle: “Şirketimizin yapımcılığını üstlendiği, henüz yayınlanmamış bir projenin kadrosunda yer alan oyuncu Efecan Şenolsun'un; 5 ay önce yer aldığı başka bir projenin setinde yaşananlarla ilgili içinde bulunduğu hukuki süreci takip ediyoruz. Bir yapım şirketi olarak, iki genç oyuncunun hayatını ciddi şekilde etkileyecek bir mağduriyet yaratma ihtimali bulunan bu hassas durumda, “Kadının Beyanı Esastır” ve/veya “Suçluluğu İspatlanana Kadar Herkes Suçsuzdur” ilkelerinden birini, hukuki karardan önce uygulayıp kendimizi hukukun üzerinde bir otorite gibi pozisyonlamaktan imtina ediyoruz. Süreçte, yargının vereceği nihai kararı beklemekle birlikte kararın sonuçlanmasının bir vakit alabileceği görülmektedir. Bu aşamada bir duyarsızlık olmaması adına hukuki süreç devam ederken, konuya ilişkin oyuncu meslek birlikleri ile ortak bir karara ulaşmayı ve çıkacak kararı uygulamayı hedefledik, ama bir konsensüs sağlanamadı.Bizim setimizde meydana gelmeyen bu konunun, neredeyse 2 yıla yaklaşan bir süredir mesaisini yaptığımız ve yaklaşık 150 kişinin emeğiyle ortaya çıkan projemizle anılma ihtimalini, bütün bu emeğe haksızlık olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle, konuyla ilgili kararımızı şu aşamada açıklamak istiyoruz. Soruşturma süreci başlamış bulunan olayda, eğer savcılık makamı bir dava açılması yönünde karar verir ise, oyuncu Efecan Şenolsun ile yollarımızı ayırıp, senaryomuzdaki karaktere başka bir oyuncu ile devam edeceğiz.”

Efecan Şenolsun hakkında soruşturma başlatıldı!

Efecan Şenolsun hakkında soruşturma başlatıldı!Elit İşcan'dan taciz iddiası!

Elit İşcan'dan taciz iddiası!Sette cinsel taciz iddiasına yapım şirketinden açıklama!

Sette cinsel taciz iddiasına yapım şirketinden açıklama!

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: