Efsane filmin devamı geliyor!

Yönetmen Danny Boyle, Trainspotting 2'yi ilk filmin 20. yılı olan 2016 yılında tamamlamayı düşünüyor

Kültür-Sanat

Efsane filmin devamı geliyor! Star Wars, Big Fish, Cassandra'nın Rüyası filmlerinden tanıdığımız ve Trainspotting'deRenton karakterini canlandıran oyuncu Ewan McGregor, Trainspotting 2'de oynamayı kabul ettiğini açıkladı.

Filmin yönetmeni Danny Boyle da geçtiğimiz mart ayında yaptığı açıklamada, Irvine Welsh'in aynı adlı romanından uyarlanan filmi 2016 yılında tamamlamış olmak istediğini açıklamıştı.

Boyle ayrıca, Trainspotting 2'nin Irvine Welsh'in Trainspotting'in devamı niteliğinde yazdığı Porno adlı romanla çok az benzerlik taşıdığını ve ilk filmin yazarı John Hodge'nin senaryo üzerinde çalışmaya başladığını da sözlerine eklemişti.

TimeOut'un düzenlediği bir gecede konuşan McGregor, uzun yıllar boyunca yeni bir Trainspotting filmine sıcak bakmadığını fakat bu senenin başında fikrini değiştirdiğini açıkladı.

Trainspotting, 1996 yılında gösterime girdikten sonra büyük övgüyle karşılaşmış ve en iyi İngiliz filmlerinden biri olarak kabul edilmişti. Filmin başta Iggy Pop'un 'Lust For Life' parçasıyla tanınan ve Lou Reed, Damon Albarn, Brian Eno, New Order ve Pulp gibi isimlerin parçalarından oluşan soundtrack albümü de adından çokça söz ettirmişti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: