EİB MODA TASARIM YARIŞMASINDA MUHTEŞEM FİNAL

Magazin

EİB MODA TASARIM YARIŞMASINDA MUHTEŞEM FİNAL EİB 6. MODA TASARIM YARIŞMASI’NI MEVLİE CESUR KAZANDI

EİB MODA TASARIM YARIŞMASINDA NEFES KESEN FİNAL
Türkiye’nin ihracat ve istihdamda lokomotif sektörü hazırgiyim ve konfeksiyon sektörünün moda ve markalı ürünler üreterek eksenini katma değerli ürünlere kaydırmak amacıyla Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl 6. Kez düzenlenen “EİB Moda Tasarım Yarışması” muhteşem bir defile ile sonuçlandı. Yarışmada Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarım Bölümü Öğrencisi Mevlie Cesur birinci oldu.
Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından sektöre yenilikçi, yaratıcı tasarımcılar kazandırmak amacıyla bu yıl 6. Kez düzenlenen, “EİB Moda Tasarım Yarışması”nın muhteşem finali Kaya İzmir Thermal&Convention’da gerçekleştirildi. Yarışmayı Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarım Bölümü Öğrencisi Mevlie Cesur kazanırken, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Anasatan Dalı Moda Tasarım Bölümü son sınıf Öğrencisi Selin Bayraktaş ikinci ve Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencisi Gözde Tekin üçüncü oldu.
350 aday arasından finale kalan Mevlie Cesur, Esen Ergin, Sercan Arıcı, Gözde Tekin, Mehlika Hilal Kırca, Aybüke Pak, Duygu Şenol, Duygu Eda Semercioğlu, Selin Bayraktaş ve Emir Kırmızı’nın çok yoğun bir çalışma temposu sonunda “Doğal Büyü” Ana temasına uygun olarak hazırladıkları İlkbahar/Yaz kreasyonu 4’er tasarımları, Kareograf Uğurhan Akdeniz’in Kareografisinde Türkiye’nin tanınmış mankenleri, Sedef Avcı, Hande Subaşı, Ahu Yağtuğ, Didem Soydan, Alona Kral, Fatma Yaman, Duygu Akdeniz, Bürde Aslan, Dolunay Ergin, Nergis Gemici, Pelin Süzen ve Simge Ünal’ın görev aldığı defilede tanıtıldı.

Manken Ceylan Saner’in sunuculuğunu üstlendiği gecede, Ceylan Saner’in kıyafetini EİB 4. Moda Tasarım Yarışması’nın ikincisi Emre Erdemoğlu tarafından tasarlandı. EİB Moda Tasarım Yarışması’nda dereceye girenlere karar veren Jüri’de ise; Burak Sertbaş Başkanlığı’nda, Barış Çakmakçı, Yaprak Aras Şahinbaş, Sibel Arna, Zeynep Tunuslu, Simay Bülbül, Özlem Kaya, Nihat Odabaşı, Siren Ertan, Ertan Kayıtken ve Eda Taşpınar, Özgür Masur, Mehmet Turgut görev yaptı. After Party’de ise Demet Akalın ve ünlü Dj David Şeboy muhteşem performansları ile davetlilere unutulmaz bir gece yaşattılar.

EİB 6. Moda Tasarım Yarışması’nda birinci olan Mevlie Cesur 10 bin TL para ödülü ve Yurtdışında tasarım eğitimi hakkı kazanırken, ikinci olan Selin Bayraktaş 6 bin TL para ödülü ve yurtdışında tasarım eğitimi şansını yakaladı. EİB 6. Moda Tasarım Yarışması’nın üçüncüsü Gözde Tekin ise 4 bin TL para ödülünün sahibi oldu.

KUTU KUTU KUTU EHKİB BAŞKANI KIZILGÜNEŞLER: TÜRKİYE ÇAPINDA BAŞARILI BİR YARIŞMAYA İMZA ATTIK

Ege İhracatçı Birlikleri Moda Tasarım Yarışması’nın bu yıl 6. Kez düzenlendiğini, kurumsal bir kimlik kazandığını ve her sene bir öncekinden daha güzel hale geldiğini belirten Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kızılgüneşler, “Yaşanılacak kent İzmir’e güzel bir yarışma kazandırmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Yarışmamız Türkiye çapında başarılı bir konuma geldi, bir yıldır bu yarışmanın başarısı için çalışan EİB Moda Tasarım Yarışması Komitesi’ne çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.


EİB 6. Moda Tasarım Yarışması’nda birinci olan Mevlie Cesur’un ödülünü Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Mustafa Türkmenoğlu verirken, ikinci olan Selin Bayraktaş ödülünü Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Ünlütürk’ün elinden aldı. Üçüncü olan Gözde Tekin’in ödülünü ise, Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kızılgüneşler verdi.

Fotolu: EİB 6. Moda Tasarım Yarışması’nda ödül kazanan genç tasarımcılar moda dünyasına adım attı.


MODA DEVLERİ İZMİR’DE BULUŞTU

Bu sene Kaya İzmir Thermal & Convention’da altıncısı gerçekleşen "EİB Moda tasarım yarışması" ünlü jüri üyeleri ve podyum dünyasının renkli isimlerinin katılımı ile renkli görüntülere sahn oldu. Sunuculuğunu Ceylan Saner’in üstlendiği gecenin ünlü jüri üyeleri arasında Sibel Arna, Zeynep Tunuslu, Nihat Odabaşı, Siren Ertan, Eda Taşpınar, Özgür Masur, Mehmet Turgut yer aldı. Moda dünyasının ünşü isimlerini biraraya getiren organizasyon jüri üyelerinin esprileri ve neşeli tavırları ile bol kahkahalı geçti. Yarışma sonrasında sahne alan Demet Akalın davetlilere unutulmaz anlar yaşattı.

Bunlarda ilginizi çekebilir: