Ekose trendi!

Ekose gömlekleriniz rahat oldukları kadar, aynı zamanda size cool bir hava katacak!

Diğer Haberler

Ekose trendi! Bu sonbaharın gözde trendlerinden olan ekoseyi, daha çok gömleklerde görmeye başladık! Ekose gömlekleriniz rahat oldukları kadar, aynı zamanda size cool bir hava katacak! İster tişörtlerinizin üzerine, ister belinize bağlayarak kullanabileceğiniz bu gömlekleri üzerinizden çıkarmak istemeyeceksiniz!

Ekose gömlek, 90'lı yıllardan sonra belki de en büyük çıkışlarından birini yaşıyor. Aslında herkesin gardırobunda olması gerektiğine inandığım bu zamansız klasik parça kısa süreli aralar vererek tekrar tekrar moda oluyor. Ancak, 2013-2014 kışında durum biraz farklı; Punk ve Grunge akımlarının yükselişiyle birlikte ekose gömleklerin de ayrı bir yeri olduğunu görülüyor. Bu yüzden ekose gömleğin bu sezon mutlaka gardıroba katılması gereken bir parça olduğunu düşünüyorum.


İngilizlerin ısrarla kendilerine ait olduğunu iddia ettikleri ekose desen İskoçlarla özdeşleşmişse de, aslında Kelt'lere ait bir kumaş çeşidi... Çoğunlukla flanel kumaştan yapılan ekose gömlekler kışın sıcak tutmalarının yanı sıra bir çok giyim tarzına uymaları sebebiyle sık tercih ediliyor. Bu kış ekose gömleklerin sadece giyilmeyeceğini, Grunge temasının etkisiyle birlikte bele bağlanıp kullanılacağının da altını çizmek gerek.


90'larda Kurt Cobain'in adeta ikonikleştirdiği bu gömlekler ile Grunge ve Punk akımlarına yeni bir yorum getirebilirsiniz. Ekose bir gömlek ile maxi eteğinizi, kalem eteğini ya da kot eteğinizi giyebilir; şık bir hava yaratabilirsiniz. Grunge modasına uymak istiyorsanız, ekose gömleğinizi yırtık ya da yamalı jean pantolonunuzla, şortunuzla ya da eteğinizle kullabilirsiniz. Ofis şıklığı için ekose gömleğin rengine uyacak bir blazer ceket ya da bir hırka ile kombinasyon yapabilirsiniz.


Katmanlı giyim için çok uygun olan bu parçayı, bu şekilde de değerlendirmek gerekiyor. Bunun için ekose gömleği ceket gibi kullanıp içine tişört giyebilir, onun da üzerine hırkanızı giyebilirsiniz. Daha değişik bir görünüm için, düz renk bir gömleğin üzerine ekose gömleğinizi giyebilirsiniz. Ya da askılı elbisenizin üzerine ekose gömleğinizi giyip farklı bir hava yaratabilirsiniz. Jean'den deriye hemen her tür kumaşla yakışan bu güzel parçayı değerlendirmek en çok da sizin yaratıcılığınıza kalıyor...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: