ELEŞTİRMENLER FİLMİ BEĞENDİ

Fransa'daki Cannes Film Festivali'nin 5'inci gününde Nuri Bilge Ceylan'ın filmi 'Üç Maymun', eleştirmenler tarafından en beğenilen filmlerin başında geliyor.

Magazin

ELEŞTİRMENLER FİLMİ BEĞENDİ  Sinema dünyasının nabzını tutan iki önemli Amerikan dergisi, Variety ve Screen International, filme son derece olumlu bakıyor. Screen dergisinin uluslararası ünlü 10 eleştirmenin yıldızlarından oluşan Screen Cannes Jürisi tablosunda, 'Üç Maymun' 4 üzerinden ortalama 2.8 puanla başta yer alıyor. Hemen ardından ise İsrail filmi 'Beşir'le Vals' (2.7 puan) ile Fransız filmi 'Bir Noel Hikâyesi' (2.6 puan) geliyor.

Ayrıca Cannes ünlü sporcuların da istilasına uğradı. ABD'li boksör Mike Tyson, hayatını anlatan belgesel dolayısıyla Cannes'a geldi. Emir Kusturica'nın iddialı belgeseline konu olan ünlü futbolcu Maradona da birkaç gün içinde Cannes'da olacak.
Atilla Dorsay-Sabah
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: