ELEŞTİRMENLERDEN KIRIK NOT ALDI!

Yarın vizyona girecek “Recep İvedik 3” filminin basın gösterimi dün yapıldı. Köln galası nedeniyle oyuncuların bulunmadığı gösterime pek çok sinema eleştirmeni katıldı. Ancak eleştirmenler umduklarını bulamadı, İvedik serisinde gerileme olduğu konusunda fikirbirliğine vardı.İşte sinema eleştirmenlerinin görüşleri...

Magazin

ELEŞTİRMENLERDEN KIRIK NOT ALDI! ATİLLA DORSAY

Hiçbir yerinde gülemedim

Filmin hiçbir yerinde gülmedim. Serinin en kötü filmi olmuş. Şahan’ın yeteneğini söz konusu etmiyorum ama artık bu karakterden sıyrılsın, gerçekten yetenekli bir adam olduğunu ispatlasın. Recep İvedik’in kabalığından, herkese hakaret etmesinden, ayrıca bunun mizah diye algılanmasından rahatsızlık duyuyorum. İlk Recep İvedik’te bayağı gülmüştüm, bence epey bir geri gidiş var.

Yaş sınırlamasıyla çok ilgili değilim. Gerçi müstehcen sahneler yok ama zevksizlik düzeyi açısından küçükler bu kadar zevksiz yetişmesin diye sınır getirilmiş olabilir! Cem Yılmaz’ın “Yahşi Batı”sı en iyi filmi değildi, hepimiz ciddi ölçüde eleştirdik. Ama kimse kusura bakmasın, o film bunun yanında başyapıt.

ÖMÜR GEDİK

İlkinde daha çok gülmüştüm

İkinci filme daha çok gülmüştüm. Bu filmde ise bir hikaye bütünlüğü söz konusu. 13 yaş sınırı Amerika’da da uygulanan bir sistem, yani çocuklarına izletip izletmemek tamamen ebeveynlerin inisiyatifinde...

MURAT ERŞAHİN

Kaldığı yerden devam ediyor

“Recep İvedik”, 1 ve 2’den sonra kaldığı yerden devam ediyor. Ben önceki filmlerin de içine çok girememiştim, bu filmi de beğenmedim. Şahsi olarak beğenmiyorum ama eski filmleri gibi devam ediyor. Sevenler çok sevecek, sevmeyenler aynı şekilde devam edecek.

EGE GÖRGÜN

Aceleyle yazılmış bir film

Ben bir tek “Recep İvedik 2”yi ciddiye almıştım, bunda ikinciye göre bir gerileme var. Gişeden yararlanmak için aceleyle yazılmış bir film. En kötüsü birincisiydi. Daha işi öğrenmeden yaptıkları bir şeydi. İkincisinde en azından Beyaz Türkler’le dalga geçiyorlardı. Bunda gerilediğini düşünüyorum. Yaş sınırlamasını da uygun buluyorum, ama bir şekilde zaten seyredilecek. Sınırlamanın çok da etkili olacağını sanmıyorum. Gişede de diğer filmlerin başarısını yakalayamayacaktır.

CÜNEYT CEBENOYAN

Yahşi Batı’yı tercih ederim

Bana hitap etmiyor ama kendisini öteki hisseden, eğitim şartlarından, kültürden nasibini almamış insanları anlatıyor, gücü de buradan geliyor. Serinin en zayıf filmiydi, Cem Yılmaz’ın “Yahşi Batı”sını tercih ederim.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: