Elinizi telefondan çekin!

Hepimizin eline adeta yapıştırıcı ile yapıştırılmış bir alet var. Bir organımız hatta bir uzvumuz gibi vücudumuzun olmazsa olmazı bir parçamız halini aldı. Öyle ki ne uyumamıza izin verdi, ne gittiğimiz bir yerlerde tat almamıza. Gözlerimizi bozmakla kalmadı ruh sağlığımıza da tehdit etti.

Yaşam

Elinizi telefondan çekin! Ayşe’nin yanındayken Mehmet’le yazışmaktan, Mehmet’in yanındayken başkası ile yazışmaktan karşımızdaki kişilerle doğru düzgün konuşamaz, muhabbet edemez olduk. Sadece bu da değil. Gecce olduğunda o ışıklar kapandı ama hala cep telefonunu bir kenara bırakıp, ondan sıyrılarak derin bir uykuya dalamadık. Aklımız hala son paylaşımımızda, gelen bildirimlerde ya da ilgilendiğimiz kişilerin neler paylaştığında.

El beş parmaktan oluşur ama şimdi bir de telefondan oluşur oldu. O işaret parmaklarımızın günde kaç kez tıklama yaptığının mesamesi okunmaz. Ne diyelim Allah parmağımıza zeval vermesin ama yine de sinsice hayatımıza girip bize yapışan bu aletlerden biraz kopmak emin olun herkese iyi gelecek. Elinizi telefonunuzdan biraz çekin.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: