EMİNÖNÜ ESNAFI, JAMES BOND'A TEPKİLİ!

Eminönü’de çekim için sokakları kapattıran 007 James Bond, dün işi astı. Esnaf isyan etti.

Magazin

EMİNÖNÜ ESNAFI, JAMES BOND'A TEPKİLİ! İstanbul Eminönü esnafı günlerdir Ajan Bond’la yatıp, Ajan Bond’la kalkıyor. Taburesini dükkan önüne atan tarihi mekan sakinlerinin konuştuğu tek konu dünyaca ünlü 007 James Bond’un son mecarası Skyfall’un Eminönü’nde çekilecek sahneleri. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, günler öncesinden film çekimlerinin 14 Nisan’da başlayacağını, Büyük Postane ve Şeyhül İslam Hayri Efendi Caddesi’nin yaya ve araç trafiğine kapanacağını duyurdu. Ancak 007 Bond dün çekimleri iptal edince, olan esnaf ve seyyar satıcılara oldu.

Cumartesi günleri hınca hınçdolan tarihi mekanda sokaklar adeta boşaldı. Vatandaş hafta sonu alışverişi için Eminönü’ne gelmedi. İşleri sekteye uğrayan esnaf ve sayyar satıcılar ise durumdan rahatsız oldu. Yeni Cami Caddesi’nde simit satan Ali Öz, “Çekim var demişlerdi. İptal edildi. Vatandaş, herhalde çekim olduğunu düşünüp gelmedi. Olan da bizim işlere oldu” dedi. Yeni Postane Caddesi’ndeki Neslihan Büfesi’nde çalışan Metin Aslan da, “Normal zamanda iğne atsan yere düşmezdi. Sabahtan beri sinek avlıyoruz. Doğru düzgün ne gelen var, ne giden. Çekimler yapılacak diye kimse gelmedi. Madem yoktu, neden duyurulmadı?” diye konuştu. Filmin Türkiye’deki koordinasyonunu sağlayan Anka Film ise, iptal için herhangi bir açıklama yapmadı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: