Emoji kullanmada 14'üncüyüz!

Medya takip ve raporlama ajansı PRNet'in yaptığı araştırmaya göre; Sosyal medyada emoji kullanmayı en çok seven ülke Hindistan olurken, Türkiye 14’üncü oldu.

Yaşam

Emoji kullanmada 14'üncüyüz! Medya takip ve raporlama ajansı PRNet, sosyal medya kullanıcılarının kendilerini tanımlamak için en çok hangi emojiyi kullandıklarına dair yapılan araştırmayı inceledi. Paris merkezli uygulama olan Happn verilerinden ve medya yansımalarından edinen bilgilere göre, emoji kullanmayı en çok seven ülke Hindistan oldu. Hindistan’ı da sırasıyla Danimarka, Norveç, Şili ve Brezilya takip etti. Bu listede Türkiye 14. sırada yer aldı.

EN ÇOK KALP EMOJİSİ KULLANILIYOR

Yapılan araştırmada yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. Sosyal medya ile alakalı geçtiğimiz yıl medyaya 125 bin 879 haber yansırken, bu rakam 2018 yılı içerisinde 102 bin 562 olarak kaydedildi. Yine ilk 8 aylık dönemde sadece emojilerin konuşulma sayısı ise 661 olarak belirlendi.

Kullanıcıların kendilerini profillerinde tanımlamak için en çok kullandığı emoji ise “kalp” olarak tespit edildi. Kalp emojisini de tamam anlamında kullanılan el işareti takip ederken, üçüncü sırada göz kırpan gülen yüz yer aldı.

Uygulamada en çok emoji kullananlar cinsiyet bakımından incelendiğinde ise erkeklerin kendilerini tanıtırken kadınlara göre daha çok emoji kullandığı anlaşıldı. Böylelikle bu oran erkeklerde yüzde 64,30 iken, kadınlarda yüzde 35,7 olarak açıklandı.

Twitter yeni özelliği ile çok konuşulacak!

Twitter yeni özelliği ile çok konuşulacak!

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: