Emre Kaya: Bana müzikle uğraşma dediler!

Emre Saygı’nın Younow’dan canlı yayınlanan Türkiye’nin ilk interaktif Talk Show programı ‘Hadi Be’nin konuğu ünlü şarkıcı ve besteci Emre Kaya oldu. Son dönemdeki şarkılarıyla adından sıkça söz ettiren Emre Kaya, canlı yayında Emre Saygı ve sosyal medya takipçilerinin sorularına samimi açıklamalarda bulundu.

Kültür-Sanat

Emre Kaya: Bana müzikle uğraşma dediler! Bana Hiç Müzikle Uğraşma Dediler

Geçmişte konservatuar tarafından reddedildiğini anlatan Emre Kaya “Ankara’da bizimkiler demişler ki bu çocuk gerçekten müzisyen olacak konservatuara gönderelim. İlkokuldan sonra Bahçelievler devlet konservatuarında sınavlara girdim. Karşımda 3- 4 kişilik bir jüri vardı. Hiç unutmuyorum. Ben her şeyi doğru yaptığımdan da emindim. Fakat bir hoca ‘sen bu işle uğraşma ve git normal bir şekilde güzelce okulunda oku’ dedi. Hiçbir şey söylemedim ve öylece çıktım dışarıya. Babama da bana böyle böyle söylediler dedim. Konservatuara çok girmek istiyordum. O sırada öyle düşünüyordum fakat olmadı. Çok sinirlenmiştim. Ben bu işi yapmak için elimden gelen her şeyi yapacağım dedim. Ben alaylıyım ama elimden geldiğince bir çok ustanın yanına gittim. Enstrüman çalmayı öğrendim. O günler beni buraya kadar getirdi” dedi.

Futbolla Hiç Alakam Olmadı

Futbolla hiç ilgisinin olmadığını belirten Emre Kaya “Küçükken mahallede arkadaşlar maç yaparlardı. Gelir zile basarlardı. Ben hep evde otururdum. Bir enstrüman alırdım ve şarkı söylerdim. Sürekli müzikle alakalı bir şeylerle ilgileniyordum. Futbola hiç alakam olmadı. Gel gelelim Vodafone Arena’nın açılışını yaptım ve orada sahneye çıktım. Beşiktaşlı olmamın da bir durumu var. Ankara’da bir arkadaşım vardı. Bana dedi ki ‘ben Beşiktaşlıyım sen de Beşiktaşlı ol.’ Bende öyle hasbelkader Beşiktaşlı oldum. Futbolu sevmem merakım yok ama renklerini çok seviyorum. Genelde de kıyafetlerimde ya siyahı ya beyazı kullanırım” dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: