En iyi 10 müze!

The Guardian gazetesi dünyanın girişi ücretsiz olan en iyi 10 müzesini açıkladı!

Kültür-Sanat

En iyi 10 müze! İngiltere’de müzelerin çoğu ücretsiz. Başka Avrupa ülkeleri giriş ücreti alsa da ayda bir veya haftanın bir gününde girişi ücretsiz oluyor. Ancak bunların yanı sıra tamamen bedava olan müzeler de var. The Guardian Gazetesi şimdi bunların en iyi 10 tanesini açıkladı.

Bunlar arasında İstanbul'da yer alan çok kıymeti bir müze de var!

Florence Nightingale Müzesi...

Buraya girebilmek öyle kolay değil, ücretsiz ama oldukça zahmetli..

Ziyaret edebilmek için 48 saat öncesinden faks ile gelinecek gün ve saat belirtilmesi gerekiyor.

Pasaportların fotokopileri de faks çekilmesi gerekiyor. O zaman ünlü hemşire ve Kırım savaşı hakkında her şeyi öğrenmek mümkün. Diğer müzelerden en büyük farkı müze rehberleri askerliğini yapan genç askerlerden olması.

İstanbul dışındaki diğer 9 müze:

Diğer ücretsiz en iyi dokuz müze ise Paris’teki modern sanat müzesi Musée d'Art Moderne de la Ville de Paris, Amsterdam’daki devlet arşivi, Berlin’deki Berlin Wall Memorial ve Müzesi, Kopenhag’da ülkenin tarihini anlatan Ulusal Müze, Lizbon’un modern ve çağdaş sanat müzesi Berardo Collection, Nice’de bulunan Musée des Beaux-Arts, Madrid’in girişi her akşam ücretsiz olan ünlü Prado müzesi Museo del Prado, Roma’daki Museo Storico della Liberazione ve Reykjavik’te 5 milyon fotoğraf sergileyen Fotoğrafçılık Müzeleri.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: