En iyi 3 kış makyajı

Soğuk kış günlerine en çok yakışan makyaj şekilleri...

Kadın

En iyi 3 kış makyajı Havalar ne kadar soğuk olursa olsun makyajımızı yapmayı, saçımızı şekillendirmeyi, giyinip süslenmeyi ihmal etmiyoruz. İşte soğuk kış günlerine en çok yakışan 3 makyaj...


1- Kırmızı ruj

Soğuk ve sıkıcı kış günlerine kırmızı ya da bordo ruj ile meydan okuyabilirsiniz! Gelelim bu makyajın yapılışına;

Önce ten renginizden ayrım ton koyu bir fondöten ile renklendirme işlemini tamamlayın. Göz altlarınıza çok açık olmayan bir kapatıcı uygulayın. Transparan pudra ile ten makyajınızı tamamlayın. Kırmızı rujunuzu sabitlemek için dudaklarınıza da bir miktar pudra uygulamayı unutmayın. Gözlerine ten renginize yakın bir far uygulayın ve kuyruklu güzel bir eyeliner çekin.

Eğer kuyruklu eyeliner çekmek de zorlanıyorsanız plastik kaşık ya da kredi kartın da yardım alabilirsiniz. 2 kat rimel ile kirpiklerinizi dolgunlaştırdıktan sonra toprak tonlarında bir allık ile yanaklarınızı renklendirin. Son olarak vurucu noktaya geldik! Kırmızı rujunuzu taşırmamaya özen göstererek sürün.

2- Gözler ön planda

Bu makyajda dikkat çekeceğiniz nokta gözleriniz olacak. Bu yüzden ten makyajınızı yaparken sadelikten yana olun. Teninizle aynı tonda fondöten i uygulayın ve göz altılarınızı 1 ton açık kapatıcı ile kapatın. Transparan pudra ile makyajınızı sabitledikten sonra göz makyajınıza geçebilirsiniz. Füme gri tonlarında makyaj yaparak gözlerinize dikkat çekeceksiniz. Önce açık tondaki farı alıp göz kapağınızın katlanma kısmına kadar iyice sürü.

Sonrasında koyu renkli fardan çok az alarak göz kapağınızın dış kısmına doğru azaltarak sürün. Koyu tondaki farınızı alt kirpik diplerinize de çizgi halinde çekip fırça yardımıyla biraz dağıtın. Kirpiklerinizi rimel yardımıyla iyice dolgunlaştırmayı unutmayın. Allık olarak şeftali tonlarında bir allık ile yüzünüze biraz renk katın. Bu makyajda gözler ön planda olduğu için renksiz bir dudak parlatıcısı ile makyajınızı bitirebilirsiniz.


3- Nude makyaj

Bu makyajda her şey çok hafif! Cildinize teninizle aynı ton fondöten ve bir ton açık göz altı kapatıcısınız uygulayın. Ardından transparan pudra ile sabitleyin makyajınızı. Göz kapaklarınıza kahverengi kalem ile ince bir çizgi çekin ve fırça yardımı ile dağıtın. Bu makyajda allık uygulamaya gerek yok ancak isterseniz çok hafif toprak tonlarında bir allık uygulayabilirsiniz. Dudaklarınıza nude tonlarda ruj ile makyajınız hazır.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: