EN SEKSİ BAKAN MARA CARFAGNA!

İtalya Eşit Haklar Bakanı Mara Carfagna güzelliği ile Türkiye’ye de damgasını vurdu.

Magazin

EN SEKSİ BAKAN MARA CARFAGNA! MAXİM Dergisi’nin ‘dünyanın en seksi bakanı’ seçtiği, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin dayanamayıp, herkesin gözü önünde, ‘Evli olmasam seninle kesin evlenirdim’ dediği İtalya Eşit Haklar Bakanı Mara Carfagna güzelliği ile Türkiye’ye de damgasını vurdu. 34 yaşındaki Bakan Carfagna, hukuk mezunu eski bir şov kızı. Tezini İletişim Hukuku üzerine yapan ve adı Berlusconi ile bir dönem aşk dedikodularına karışan Carfagna, yerel seçimlerde 55 bin 700 oy alarak ‘Güzel olduğu kadar akıllı da. Bu yüzden ona destek veriyorum' diyen Berlusconi’yi haksız çıkarmamıştı. Çeşitli televizyon programlarında boy gösteren, ancak çıplak pozlarla bir takvime kapak olunca İtalya’da tanınmış bir yüz haline gelen Carfagna, 1997 yılında katıldığı bir güzellik yarışmasında da 6. olmuştu. Ardından, aynı zamanda medya patronu Başbakan Silvio Berlusconi’nin televizyon kanallarında çalışmaya başladı.

2000 yılından 2006 yılına kadar televizyon programı “La domenica del villaggio”da (Köyde Pazar) şov kızı oldu. Siyasete ise sonradan girdi. Berlusconi’nin Forza İtalya Partisi’ne 2004’te katıldı. O yıllarda kadın hakları ve hareketleri konusunda çalışmalarda bulundu. Berlusconi 8 Mayıs 2008’deki dördüncü kabinesinde Carfagna’yı Eşit Haklar Bakanı görevine getirdi. Ancak Başbakan Berlusconi’nin bu kararı ülkede kızılca kıyametin kopmasına yol açtı. Çıplak bir takvim güzeli ve şov kızının kabinede yer alması hem muhalefeti, hem de kendi partisindeki muhafazakârları kızdırdı, ciddi tepkilere yol açtı.

AİLEYE SAYGI DUYUYOR

Carfagna, çıplak model olarak çalıştığı o dönemlerden çok hoşnut değil. Çünkü o günlerle ilgili ne düşündüğünü soran bir gazeteciye, “Ben aslında biraz fazla utangacım. Kameranın önünde çırılçıplak durmak çok da insanı mutlu edebilecek bir durum değil” demişti. Aile kurmayı çok istediğini ve aile değerlerine büyük saygı duyduğunu söyleyen ünlü model, bir defasında da erotik film yönetmeni Tinto Brass’ın filminde oynamayı reddettiğini açıklamıştı. Politikaya giren Carfagna öncelikle doğduğu Salerno Kasabası’ndaki hırsızlık, kapkaç gibi suçlarla mücadele etmeye öncelik verdi. Çünkü kendisi de tam üç kez kapkaç ve hırsız kurbanıydı. Bu nedenle bu tür suçların önlenmesine dönük önlemler alınması yönündeki çalışmaları büyük destek görürken kendisi de siyasi çevrelerde kabul görmeye başladı.

Kendisini antifeminist olarak tarif eden güzel bakan, “Özgürlük bağımsızlığa dayalı değildir, ancak kural ve disiplinlere bağlıdır” diyor.

EŞCİNSELLİĞE KARŞI

Aynı zamanda eşcinsel haklarına karşı olan Carfagna, eşcinsellerin evlenmelerinin üremeyi engelleyebileceğini savunanlar arasında. Göreve geldikten sonra eşcinsel yürüyüşüne de karşı çıkan güzel Bakan, böylece İtalya’da eşcinsel haklarını savunan grupları da karşısına almış oldu, ağır eleştirilere uğradı. Eşcinseller 2008 yılında İtalya’daki çeşitli kentlerin sokaklarında Carfagna’ya karşı da protesto gösterisinde bulundular. Bakanlığı döneminde aynı zamanda fuhuşa da el atan Carfagna, Eylül 2008’de, hem fuhuş sektörünün çalışanlarını, hem de müşterilerini hedef alan söylemlerde bulundu. Yol üzerinde bekleyen fahişelerin ve onlarla anlaşan erkeklerin suçlu olduğunu savunan Bakan Carfagna, genelevlerin çoğunun illegal çalıştığını söyledi. Sokak fahişeliğinin ise “utanç verici bir fenomen” olduğu vurgusunu yaptı. Bu sözleri fuhuş sektörünü çok kızdırdı. Ancak “fahişeliği ciddi ve sosyal bir kötülük” olarak gören Katolik çevre tarafından takdir edildi.

‘İLK GECEN BANA AİT’

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, Mara Carfagna’nın aktif olarak siyasete katıldıktan sonra aşırı kilo kaybettiğini hemen fark etmiş ve bir toplantı sırasında yanına giderek, “Kötü görünüyorsun, bol bol yemek ye. Çok zayıfsın, böyle kötü görünen bakan istemiyorum” demişti. Berlusconi’nin yine Carfagna’ya “Partimizdeki kadınların ilk gece hakkı lidere aittir” diye uluorta bir espri yapması da yadırganmıştı.

Berlusconi ile aşk iddiası SİLVİO Berlusconi’nin şimdi boşanmak üzere olduğu karısı Veronica Lario ile evliliğinde meydana gelen ilk çatlağı, Carfagna açtı. Başbakan Berlusconi, “Eğer evli olmasam, onunla evlenirdim” diyerek karısını sinirlendirdi. 5 Temmuz 2008’de Arjantin gazetesi Clarin’in muhabiri Julio Alganaraz, Carfagna ve Silvio Berlusconi’nin birbirleriyle telefonda oral seks üzerine konuştuklarını iddia etti. Yine muhalif İtalyan gazeteleri de her ikisinin birlikte oldukları ve aşk yaşadıkları iddiasında bulundu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: