En trend güzellik sırları neler? İşte güzellik tüyoları...

Her yeni seneye girişte yeni hayaller yeni ümitlerle giriş yapılır. Geçmiş senesi kötü geçenler için özellikle yeni seneye giriş yeni bir hayat için totem özelliğindedir.

Kadın

En trend güzellik sırları neler? İşte güzellik tüyoları... Ancak yeni senenin gidişatını değiştirmek sizin elinizdedir. Kendinizi değiştirmeye ne kadar hevesli iseniz harekete geçmek için de o kadar istekli olmalısınız. 2017 senesini harika geçirmek ve son trendleri takip ederek yepyeni bir yıl geçirmek istiyorsanız 2017 güzellik tüyolarını sizler için hazırladık.

2017 Güzellik Tüyoları

Dudaklarınızda Çarpıcı Bir Görünüm Yaratın
Artık sıradan görünümünüzden vazgeçmenin vakti sizce de gelmedi mi?İşte size güzellik tüyolarımız. Çarpıcı renkler ile dudaklarınızı belirginleştirerek 2017 senesinde yeni imajınızla damga vurabilirsiniz. İnce dudaklarınız var ise bazı makyaj hileleri ile dudaklarınızı kalınlaştırabilirsiniz. Koyu renkli rujlar kalın dudaklarda daha çarpıcı gözükmektedir. Ancak siz de dudaklarınızın şeklini değiştirmenize yarayacak fondöten kremleri, dudak kalemleri gibi makyaj ürünleri ile kalın dudak görünümüne sahip olabilirsiniz. Dudaklarınızda kırmızı, bordo, turuncu gibi çarpıcı tonları kullanıyorsanız ve günlük olarak bu rujları kullanmayı tercih ettiyseniz yüzünüze yapacağınız kalan makyajda sadeliği tercih etmenizi öneririz. Diğer türlü makyajınız çok ağıra kaçabilir.

En mükemmel ruju sürmek için öncelikle dudaklarınızın pürüzsüzlüğünü sağlamanız gerekmektedir. Ufak bir peeling uygulaması ile dudaklarınızdaki çatlamaları giderebilir ve daha kolay ruj sürülecek bir hale getirebilirsiniz. Dudaklarınızda kuruluklar ve çatlaklar var ise ruj sürdüğünüzde parçacıklar oluşur. Bu görüntü de sizi hiç memnun etmeyecektir. Evde kolay peeling uygulaması için kullanabileceğiniz sadece iki malzeme var; şeker ve bal. Dudaklarınıza yetecek miktarda şekeri ve balı karıştırın. Daha sonra 5 dakika boyunca bu karışımı dudaklarınıza çok bastırmadan dairesel hareketler ile uygulayın. Evinizde şeker ve bal bulunmuyorsa diş fırçanızla da dudaklarınıza peeling yapabilirsiniz. Diş fırçanızın hafif nemli olması yeterlidir. Yine 5 dakika boyunca dairesel hareketlerle dudaklarınıza masaj yapın.

Daha sonra dudaklarınızın rengi ile aynı tonda olan dudak kalemini alın ve dudak çevrenizi çizin. İnce uçlu bir fırçayla göz altı kapatıcınızdan ufak bir miktar alarak dış köşelerine çok belli olmayacak şekilde uygulayın. Bu sayede dudaklarınızı daha kolay aydınlatabileceksiniz. Dudaklarınızın şeklini belirlediğinizde üzerine istediğiniz renkte nemlendirici sürün. Kâğıt mendil ile fazlalığı alın ve şeffaf pudra uygulayın. Son işlem olarak istediğiniz ruju sürebilirsiniz.

Allıklarınız İle Parlayın
Ten renginizden birkaç ton koyu pudraları kullanarak elmacık kemiklerinizi belirginleştirebilirsiniz. Uygulamayı yaparken elmacık kemiklerinizin altından başlayarak kulak ağız çizgisi üzerine uygulamayı yapın. Sonrasında da kullanmak istediğiniz allığı elmacık kemiklerinin tam üzerine ve yanaklara doru uygulayın.

2017’ye Buğulu Gözler İle Bakın
2017 senesinde gri tonlarında ve siyah tonlarındaki göz makyajları oldukça revaçta olacak gibi gözüküyor. Bu tonları günlük hayatta da kullanabilirsiniz ancak kullanımı abartmamaya özen göstermeniz gerek. Göz kapaklarınıza kahverengi tonlarını uygulayabilirsiniz. Alt kirpik diplerine de göz renginize göre koyu mavi, mürdüm ve koyu yeşil tonlarını kullanabilirsiniz. Göz altlarınıza uygulayacağınız siyah göz kalemini parmak uçlarınızla dağıttığınızda gün içerisinde rahatça kullanabileceğiniz bir makyaja sahip olacaksınız.

Ojelerinizde Metalik tonlarını Tercih Edin
Tırnaklarınız ile 2017 senesine damganızı vurabilirsiniz. Klasik görünümlerden sıkılanlar için metalik renklerdeki ojeler tercih edilebilir. Bu ojeler aksesuarlar ile desteklendiğinde çok orijinal bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca değişik oje sürme teknikleri ile tırnaklarınıza mermer deseni yaparak da farklılık yaratabilirsiniz.

Saçlarda 2017 Etkisi
Sıra geldi saçlara. Bu senenin modası dağınık ve yarım topuzlu saçlar. Saçlarınızı örerek yapacağınız topuzlarla çok daha sıra dışı bir görünüm de elde edebilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı fön veya maşa ile şekillendirmeye çalışmayın. Doğal hallerine bırakın. Saçlarınızın kabarmasını engelleyecek kremler yardımıyla doğal bir görünüm elde etmeniz hiç de zor olmayacak.
Kaynak: kadin.com

Bunlarda ilginizi çekebilir: