EN UYGUNU KADİR-TUBA

'Hanımın Çiftliği' dizisinde 'Güllü'yü canlandıracak olan Özgü Namal'a eski 'Güllü' İlknur Bozkurt'tan itiraz geldi: O karakter eserin orijinalinde 17'sinde bir kızdır, Özgü Namal ise 30'unda

Magazin

EN UYGUNU KADİR-TUBA Ağa ile de 35 yaş olmalı
'Hanımın Çiftliği' dizisinin başrol oyuncuları Mehmet Aslantuğ-Özgü Namal ikilisi için "Uygun değiller" açıklaması geldi! 20 yıl önce TRT için çekilen dizide 'Güllü'yü canlandıran İlknur Bozkurt, "Özgü 30 yaşında. Eserin orijinalinde Güllü 17'sindedir, üstelik ağayla arasında da 35-40 yaş fark olmalı" dedi.

En uygunu Kadir-Tuba
İlknur Bozkurt, 'Güllü' ve 'Ağa' karakterleri için en uygun alternatifleri de sıraladı: "Kadir İnanır ile Tuba Büyüküstün aralarındaki yaş farkı nedeniyle eserin orijinaline en uygun ikili. Cihan Ünal-Saadet Işıl Aksoy da çok uygun olurdu..."

Orhan Kemal'in eseri 20 yıl önce TRT'ye çekildi
1989 yılında çekilen 'Hanımın Çiftliği' dizisinde Erol Taş, İlknur Bozkurt ve Aydemir Akbaş da rol almıştı.

17'lik Güllü karakterine 31'lik Özgü Namal hiç yakışmamış!
Orhan Kemal'in eserinden uyarlanan ve 1989'da yayınlanan 'Hanımın Çiftliği' dizisinde Güllü karakterini canlandıran İlknur Bozkurt, dizinin yeniden çekilmesini sert eleştirdi. "112 kez yayınlanmış bir diziyi halk neden yeniden izlemek istesin ki" diyen Bozkurt, Özgü Namal ve Mehmet Aslantuğ'un oynadığı yeni versiyonun ilki kadar güçlü olmadığını söyledi. Namal'ı 17 yaşındaki Güllü karakteri için yaşlı bulduğunu belirten Bozkurt şunları sözledi: "Özgü Namal çok iyi bir oyuncu ama 31 yaşında! Güllü ise 17 yaşında... Dolayısıyla eğer Ağa rolünü Mehmet Aslantuğ oynayacaksa, karşısına en az 35-40 yaş küçük ve tanınmayan bir oyuncu seçilmeliydi." Kadir İnanır'la Tuba Büyüküstün'ün veya Cihan Ünal'la Saadet Işıl Aksoy'un daha uygun bir ikili olduğunu belirten Bozkurt sözlerine şöyle devam etti: "Oyuncular para kazanmak ya da gündemden düşmemek için kendilerine uygun olmadığını bildikleri rolleri kabul ediyor. Yapımcılar da, oyuncunun başarısından çok, kendi reytingini ve kazanacağı parayı düşünüyor." Bu dizinin hayatında çok önemli yeri olduğunu vurgulayan Bozkurt, "Eserin ticari kaygılara alet olmasına gönlüm razı olmaz" dedi
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: