Engelleri gökyüzüne kaldırdılar!

(DHA)- ZONGULDAK'ta özel bir rehabilitasyon merkezinin, 'Engelleri gökyüzüne kaldıralım' sloganıyla düzenlediği bahar ve çocuk şenliğinde engelli çocuklar uçurtma uçurdu.

Yaşam

Engelleri gökyüzüne kaldırdılar! Kozlu Sahili'nde gerçekleştirilen şenliğe engelli çocukların yanında aileleri ve Bülent Ecevit Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu öğrencileri de katıldı. 30 çocuk, yakınlarının da yardımıyla hazırladıkları uçurtmaları sahilde gökyüzüne bıraktı. Yine ailelerinin yardımıyla uçurtmalarını gökyüzünde dalgalandıran çocuklar büyük sevinç yaşadı. Çuvalla koşu ve halat çekme yarışmalarının da yapıldığı şenlikte çocuklar bahar coşkusu yaşadı.


Fizyoterapist Mahmut Sürmeli, özel bireylerin potansiyellerini yeterince kullanamadıklarına dikkat çekerek, şöyle dedi:

"Özel çocuklar ne yazık ki kendi yaş gurubundaki diğer çocuklar kadar sosyal aktivitelere katılamamakta. Biz engellerin çocuk olmanın tadına varamayacağı anlamı taşımadığını, engellerin hayatımızda hiçbir sosyal aktiviteyi yapmamızın önüne geçemeyeceğini göstermek istedik. Eğer istenirse yaşantımızı engelimizin getireceği zorlukların değil, kendi isteklerimizin ve azmimizin şekillendireceğine dikkat çekmek istedik."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: