Erciyes'e Soma tırmanışı!

(DHA)- KAYSERİ'deki 12 Dev Adam Basketbol Okulları'ndaki (DABO) antrenör ve sporcular Soma maden faciasında yaşamlarını yitiren madenciler için Erciyes Dağı eteklerine tırmanış yapıp, hazırladıkları pankart eşliğinde saygı duruşunda bulundu.

Yaşam

Erciyes'e Soma tırmanışı! DABO antrenörü Hasan Aksoyak, maden ocağındaki faciada ölen 301 kişinin anısına anma etkinlikleri düzenlediklerini anlattı. Aksoyak, şöyle dedi:

"Onların anısına 12 DABO Kayseri Antrenörleri olarak bir tırmanış gerçekleştirdik. Hafta sonu yapılan Ayrıca 12 DABO Kayseri grubu antrenör sporcu ve velileri olarak ilerleyen günlerde Soma'da hayatını kaybeden madencilerin eş ve çocukları için yardım ve destek kampanyası düzenleme konusunda girişimlere başladık. Milletçe hepimizin yüreğini kanatan ve acıya boğan müessif maden ocağı yangınında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diler; kederli ailelerinin acısını yürekten paylaşır, kendilerine başsağlığı ve sabır temenni eder, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: