Erdoğan Demirören'e veda!

Son dakika haberi.... Demirören Holding ve Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören, son yolculuğuna uğurlanıyor. Demirören için ilk tören İstanbul Şişhane'deki Holding binası önünde yapıldı. Törene Demirören ailesi, yakınları, holding çalışanları ve sevenleri katıldı. Demirören için Fatih Camisi’nde öğle namazının ardından cenaze töreni düzenleniyor. Demirören, Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verilecek. Öte yandan, Demirören'in tabutunun üzerine 2. Mahmut döneminden kalma Kabe Kapısı örtüsü serildi. Başbakan Yıldırım cenaze törenine katılmak için Fatih Camisi'ne geldi. Yıldırım kısa bir açıklama yaptı, Erdoğan'ın törene katılamayacağını belirtti

Yaşam

Erdoğan Demirören'e veda! Erdoğan Demirören'a veda günü... Demirören Holding ve Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören, son yolculuğuna uğurlanıyor. Demirören için ilk tören saat 10.20'de İstanbul Şişhane'deki Holding binası önünde yapıldı. Törene Demirören ailesi, yakınları, holding çalışanları ve sevenleri katıldı. Törenin ardından Erdoğan Demirören'in cenazesi Fatih Camii'ne götürüldü. Tabutun cenaze aracından indirilmesi sırasında Yıldırım Demirören de omuz verdi. Aile cami avlusunda taziyeleri kabul etti.

Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören için Fatih Camisi’nde öğle namazına müteakip cenaze töreni düzenlenecek tören öncesinde Erdoğan Demirören'in oğlu Yıldırım Demirören ve eşi Revna Demirören taziyeleri kabul etti.

TAZİYE ZİYARETLERİ GÜN BOYU SÜRDÜ

Demirören ailesinin Kanlıca'da bulunan evine sabah saatlerinde taziye ziyaretine gelenler arasında Şevket Sabancı, Demet Sabancı, Türkiye Futbol Federasyonu Onursal Başkanı ve eski UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Hürriyet Gazetesi yazarı Sedat Ergin ve Emir Sarıgül de yer aldı. Yıldırım Demirören'in, taziye ziyaretine gelen Şevket Sabancı'yı uğurladığı görüldü.

YILDIRIM DEMİRÖREN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Erdoğan Demirören'in oğlu TFF Başkanı Yıldırım Demirören babası için düzenlenen cenaze töreninde taziyeleri kabul etti. Oldukça üzgün olan Demirören gözyaşlarını tutamadı.


BAŞBAKAN YILDIRIM: ERDOĞAN DEMİRÖREN İYİ BİR İNSANDI

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım Fatih Camisi'ne geldi. Yıldırım, aileye taziyede bulundu. Basına kısa bir açıklama yapan Başbakan, "Saygın bir işadamını kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bir ömrü sanayi için, memleketin kalkınması için tüketen Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet diliyorum. Türkiye için çok şey yaptı. Binlerce insanın evine ekmek, aş götürmesini sağladı. İyi bir insandı, biz kendisini iyi biliriz. Mübarek bir ayda, mübarek bir günde Allah'ın rahmetine kavuştu. Ölümü bir gün hepimiz yaşayacağız. Cumhurbaşkanımız hemen aileyi aradı görüştü, kendisi katılamayacak. Ben, kendim ve Cumhurbaşkanı adına cenazeye katılıyorum.

(Kaynak: haberturk.com)

Bunlarda ilginizi çekebilir: