Ergan'da Mayıs'ta kayak keyfi!

Recep DEMİRCİ/ ERZİNCAN, (DHA)- Erzincan’da Munzur Dağı'nın eteklerindeki Ergan Dağı Kayak Merkezi'nde, yaşları 5 ila 45 arasında değişen 25 kayaksever, ilk kez mayıs ayında kayak yapmanın keyfini yaşadı.

Diğer Haberler

Ergan'da Mayıs'ta kayak keyfi! Deniz seviyesinden 3 bin 258 metre yükseklikteki Munzur Dağı'nın 2 bin 950 metresinde geçen şubat ayında hizmete açılan Ergan Dağı Kayak Merkezi, mayıs ayının ilk haftasında kayakseverle doldu taştı. Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nun hayali olan ve 3 ay önce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından Dünya Dağ Kayağı Şampiyonası ile açılışı yapılan tesiste yılın 6 ayı kayak yapılabiliyor. Kayak merkezinde son kez Vali Yardımcısı Ahmet Türköz ile birlikte yaklaşık 25 kayakçı, 12 kilometre uzunluğundaki pistlerin 4 kilometresinde kaydı.

Hava sıcaklığının 25 derece dolayında olduğunu anımsatan Vali Yardımcısı Ahmet Türköz, sezon sonu nedeniyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Sıcak bir havada zevk alarak kaydıklarını belirten Türköz, mayıs ayında bir olanağın varlığını kanıtladıklarını kaydetti. Kayak tutkunlarını Erzincan'a davet eden Türköz, "Erzincan'da bir tarafta kayak, diğer tarafta rafting yapmak mümkün" diye konuştu.

Bunlarda ilginizi çekebilir: