ERGEN, CUMHURBAŞKANLIĞI KÖŞKÜNE DAVET EDİLMEDİ!

29 Ekim resepsiyonuna davet edilmeyen Gülben Ergen, ‘Çağrılmama nedeninin benim fikirlerim olduğunu hiç zannetmiyorum’ dedi...

Magazin

ERGEN, CUMHURBAŞKANLIĞI KÖŞKÜNE DAVET EDİLMEDİ! Son 4 yıldır eşi Mustafa Erdoğan ile Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde düzenlenen resepsiyona katılan Gülben Ergen'e bu yıl davetiye gönderilmediği ortaya çıktı. Ergen'in resepsiyona bu yıl çağrılmama nedeni olarak geçen aylarda twitter'da yazdığı mesaj ve ardından başlayan tartışma gösterildi.
Ergen “Ülkemle ilgili darmağın endişelerimi annem daha da coşturdu” diye yazmış, bunu gören Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün küçük oğlu Mehmet Emre Gül de “Nedir o endişe ve korkular?” diye Ergen'e soru sormuştu. Ardından konuyla ilgili çok sayıda tepki alınca Ergen, endişelerinin ne olduğu sorusuna “Endişelendim deyince gösterilen tepkiler, neden endişelendiğimin kanıtı gibi... Soruya cevap vermedim. Versem ne olurdu, düşünün. Türkan Saylan'ın suçlu muamelesi gördüğü, Hüseyin Üzmez'in korunduğu bir ülkede endişe yersiz mi?” ifadesini kullandı.
Cumhuriyet Resepsiyonu'na fikirleri yüzünden çağrılmadığına inanmak istemediğini belirten Gülben Ergen Milliyet'e “Fikir özgürlüğünün bu denli altını çizen, savunan Cumhurbaşkanlığı makamı tarafından yıllardır davet edildiğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu'na bu sene çağrılmamamızın nedeninin benim fikirlerim olduğunu hiç zannetmiyorum.

'Çağrılsak gidecektik'
Eşim ve ben davet edildiğimiz tüm resepsiyonlara katıldık, bu sene de davet edilseydik katılacaktık tabii... Geçtiğimiz 4 sene de her davet edilişimizde katıldığımız gibi...” açıklamasını yaptı.

Bunlarda ilginizi çekebilir: