Erkan Petekkaya: Dizilerde erkekler sevecen rollerde oynamalı

Okan Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Türk Dizilerinin Dünyadaki Yeri” konulu söyleşide konuşan ünlü oyuncu Erkan Petekkaya Türkiye’de gitgide artan kadına şiddet konusunda dizilere de görev düştüğünü söyledi.

Magazin

Erkan Petekkaya: Dizilerde erkekler sevecen rollerde oynamalı Okan Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Türk Dizilerinin Dünyadaki Yeri” konulu söyleşide konuşan ünlü oyuncu Erkan Petekkaya, Türkiye’de gitgide artan kadına şiddet konusunda dizilere de görev düştüğünü söyledi. Petakkaya “Ülkemizde kadınlar şiddet görüyor, tecavüze uğruyorlar. Özgecan gibi kayıplarımız çok fazla maalesef. Bu nedenle dizilerdeki başrol erkek karakterlerin sevecen, babacan, insancıl olması, topluma öğüt verici rollerde görünmesi gerektiğini düşünüyorum. Ali Kaptan hariç, bu tip topluma örnek olacak rollerde oynadım ben” dedi.


Moderatör Prof. Dr. Vardar’ın, dizileri küçümseyerek, “Para kazanmak için dizi çekiyoruz” diyen oyuncular hakkında konuşmacıların ne düşündüklerini sorması üzerine Erkan Petekkaya, “Onlar sahtekar” cevabını verdi.

“12 yıl Devlet Tiyatroları’nda çalıştım. Ne zaman ki dizide oynamaya başladım oyuncu arkadaşlarım beni aşağıladı. Çaycı bile bana dizide oynuyorum diye trip yapıyordu” diyen Petakkaya, ünlü olduktan sonra tiyatrocu arkadaşlarının kendisinden rol istediğini söyledi: “Onlar beni aşağıladı, ben de onlara rol verdirtmedim.”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: