Erkeğin yeni gücü: Kişisel bakım

Zamanla birlikte toplumlar ve kültürler değişiyor. Teknoloji kas gücünün yerini aldıkça, kadın-erkek rolleri de değişiyor. Kas güçleri yerine zihinsel ve duygusal güçlerini koyan erkekler, artık görünümlerine de önem veriyorlar. 23 yıllık Özel Dermamed Poliklinikleri’nin kurucusu Dr. Levent Türbedar’la, bu değişimi konuştuk.

Diğer Haberler

Erkeğin yeni gücü: Kişisel bakım “Erkekler kişisel bakımlarına her geçen gün daha fazla önem veriyor. Buna bir anlamda mecburlar da... Çünkü rekabet dünyasında var olabilmek için sadece güçlü ve donanımlı olmaları yetmiyor. İyi görünmeleri, presentabl olmaları da gerekiyor. Bu yüzden kliniğimize başvuran erkeklerin sayısı her geçen gün artıyor.”

Erkeklerin en çok yaptırdıkları uygulamaların lazer epilasyon ve karbon peeling olduğunu söyleyen Türbedar, uygulamayı yaptıran kişinin arkadaşlarının da değişimi görünce mutlaka kliniklerine geldiğini belirtiyor.

“Özellikle karbon peeling’e olan rağbet çok yüksek. Karbon peeling, diğer adıyla PST, özel bir teknolojiye sahip NdYag lazer ile güneşli aylarda bile güvenle uygulanabilen özgün bir gözenek/cilt sıkılaştırma tedavisi. Her cilt tipine güvenle uygulanabiliyor, hızlı ve etkin sonuçlar alınabiliyor. Bu da erkekler için oldukça cazip, çünkü bakım için yeterli zamanları ve sabırları yok. Ama günlük tempoları içinde, bir öğle tatilinde PST uygulatıp işlerine geri dönebildikleri ve gözle görülür bir değişim yaşadıkları için karbon peeling’i seviyorlar.

PST’nin erken sonucu hemen tedavi sonrasında görülebiliyor; pürüzsüz bir cilt, porların hemen sıkılaşma cevabı vermesi gibi. Ardından geç ve faydalı sonuçları devam ediyor. Cilt sıkılaşıyor, aşırı yağ salgısı dengeleniyor, ince çizgilerin görünümünde azalma sağlanıyor. Cilt yapıları kadınlardan daha farklı olduğu için, PST erkeklerde daha hızlı sonuç verebiliyor.”

Lazer epilasyona ilginin de çok yoğun olduğunu söyleyen Dr. Levent Türbedar, özellikle yaz ayları yaklaşırken talebin daha da arttığını belirtiyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: