ERKEK ARKADAŞLARIMLA DEĞİL, AZRA'YLA EĞLENİYORUM!

'Ayrılık' dizisinde Azra Akın'la birlikte oynayan Kaan Urgancıoğlu "Biz çok iyi arkadaşız" diyor ve ekliyor: Biz Azra ile Maslak'ta carting'e gidip eğleniyoruz. Ben bunu bir erkek arkadaşımla ya da sevgilimle yapmam. Bu her kadınla da yapılabilecek bir şey değil ama Azra benim öyle bir arkadaşım...

Magazin

ERKEK ARKADAŞLARIMLA DEĞİL, AZRA'YLA EĞLENİYORUM! Hikayeleri, geçmişleri, doğup büyüdükleri topraklar farklı da olsa şimdi onları heyecanlandıran ortak bir nokta var; oyunculuk. 'Ayrılık' dizisinde iki eski sevgiliyi oynamak için bir araya gelen Azra Akın ve Kaan Urgancıoğlu, iddia edilenin tam aksine gerçek hayatta iki yakın arkadaş... İkili oyunculuk maceralarını ve arkadaşlıklarını Marie Claire dergisine anlattı.

OYUNCULUK:
Azra Akın: Benim hikâyem biraz ilginç. 16 yaşındaydım; bir gün annem, babam ve bir aile dostumuz olan Cemal Altay oturuyorlardı. Cemal Altay; televizyonda Elite Model Look Yarışması'nın çağrısını gördü. Bir fotoğrafımı gönderdik; iki hafta sonra İstanbul'dan haber geldi. Annemin telefonda konuşmasını hatırlıyorum; "Ben öğretmenim, kızım öğrenci... Nasıl geleceğiz İstanbul'a?" diye soruyordu. Aile dostumuz Cemal Bey bizi götürmeyi kabul etti. Ama acente üç yerine bir bilet ayarlamış. Ben tek başıma gidemem. Tam o sırada bir müşteri acenteye girdi ve bizim konuşmamıza kulak misafiri oldu. O da Hollanda'da yaşayan bir Türk'tü. "Ben size yardımcı olabilirim, iki biletim var" dedi. Kader mi bilmiyorum ama o sayede İstanbul'a geldik. Elemelerde ilk 20'ye kaldım. Hikâyem böyle başladı. Önce Türkiye Güzellik Yarışması derken Dünya Güzellik Yarışması... Şimdi de oyunculuk... Kaan Urgancıoğlu: Marmara Üniversitesi'nde okuyordum. Demet Akbağ, bizim İzmir'den aile dostumuzdur. Bodrum'da Meral Okay ile ayaküstü sohbet etmişler; Meral Abla, 'Karaoğlan' dizisinden bahsetmiş. Kast yaptıklarından, yüzlerce 'Karaoğlan' adayına bakıp aradıklarını bulamadıklarından dert yanmış... Demet Abla denize girdiği anda bir anda kafasında ben belirmişim. O zamana kadar benim oyunculuk hayalim yoktu. Meral Okay ile görüşmeye gittim; İstanbul'da bir deneme çekimi yapıldı. İki hafta sonra yeniden aradılar ve çağırdılar. Deneme çekimi yaptık. Sonrasında oyuncu koçum oldu; kılıç dersleri aldım. 'Karaoğlan' dizisine başladık. Bir yıl sonra 'Kampüsistan' dizisi için teklif geldi. Şu anda oyunculuğun beni maddi ve manevi anlamda beslediğini düşünüyorum.

YETENEK:
K.U.: Oyunculuktaki yeteneği aslında ben hep yanlış anlamıştım. Ben birini görüp de hemen aynısı olan bir insan değilim ve öyle yapabilenleri oyunculukla ilgili yetenekli zannediyordum. Çünkü benim öyle bir gözüm yok! Tamamen kendi içimden geldiğince üretebiliyorum. Ben, her şeyi kendim keşfederek bulmak istiyorum. Biri bana, 'Şöyle yapacaksın' dediğinde yapamıyorum.
A.A.: Benim için de geçerli aynı durum... İçimden geleni ortaya çıkarıyorum. Bugüne kadar katıldığım tüm çalışmalarda bana hep "Yüzde yüz kendini veriyorsun" dediler. Hakikaten yaptığım işe kendimi veririm, yeniliklere açığımdır.

GÜZELLİK:
A.A.: Eğer güzelliğine bir şey katamıyorsan o güzellik orada kalır. Tabii ki bir avantaj ama ona bir vasıf katmak lazım. Ben bir şey yapmak istediğim zaman ilk etapta güzel olduğumu düşünmüyorum. İlla çok güzel olmanız gerekmiyor. Belki bir önyargı olarak size dönebiliyor güzel olmak ama ben şuna inanıyorum, bir karakteri oynamayı isterseniz oynarsınız.
K.U.: Evet, yakışıklılığım var. Ama ben kendimi izlerken yakışıklılığımı değil, nasıl oynadığıma bakıyorum. Artık, 'Diğer insanlar ne düşünüyor?' kısmından, 'Ben ne düşünüyorum?' kısmına geçtim. Yine de, 'Nasıl oyuncu oldunuz, nasıl sizi seçtiler?' derseniz, evet güzeliz diye. Yaptığım deneme çekiminde enerjik bir ruh vaad ediyordum ama sadece güzellik önemli değil!

ARKADAŞLIK:
K.U.: Azra ile 'İlk Aşk' filminde çalıştık. Onu önce güzellik kraliçesi sonra da 'Türkiye'nin Yüzü' olduğu için biliyordum. Tanımadan da kendisine çok saygı duyuyordum. Daha sonra ortak bir arkadaşımızın düğününde beraber zaman geçirdik. Acayip bir enerjisi var. Arkadaşlığımıza gelince... Biz Azra ile Maslak'ta carting'e gidip, yarışıp ondan sonra arabadan inip Azra'nın CD'sini dinlerken dans edip eğlenebiliyoruz. Ben bunu bir erkek arkadaşımla ya da sevgilimle de yapmam. Çünkü sevgilimle yarışmıyoruz. Bu her kadınla da yapılabilecek bir şey değil ama Azra benim öyle bir arkadaşım. Daha önce de çalıştık, ortak arkadaşlarımızın olduğu ortamlarda biraraya geldik. Şimdi birlikte iş yapmak ve birbirimize kol kanat germek çok önemli. Bazen sinirleniyorum ama Azra beni anlıyor. Bazen de ben onun rahat etmesini sağlıyorum.
A.A.: Kaan'la birlikte zaman geçirmeyi seviyorum. Türkiye'ye dört-beş yıl önce geldim ve tabii ilk dönemler kolay olmadı. Dünyaya aynı şekilde bakan insanları bulmam biraz zaman aldı. Kaan da onlardan biri. O, her konu hakkında rahat konuşabildiğim ve keyif aldığım bir insan. Kaan çok iyi bir insan. Ve çok da komik.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: