ERKEKLER DE SAHİP ÇIKMALI

'Güldünya Şarkıları' albümünde iki şarkısı seslendiren Şevval Sam ile Aylin Aslım, herkesi duyarlı olmaya çağırdı.

Magazin

ERKEKLER DE SAHİP ÇIKMALI 'Güldünya Şarkıları' albümünde 'Kibritçi Kız' şarkısını seslendiren Şevval Sam ile aynı albümde 'Karar Verdim' şarkısını okuyan Aylin Aslım, herkesi duyarlı olmaya çağırdı.

Töre cinayetine kurban giden Güldünya'nın isminin verildiği ve Türkiye'nin 13 ünlü kadın şarkıcısının seslendirdiği şarkıların yer aldığı 'Güldünya Şarkıları' projesine katılan Şevval Sam'la Aylin Aslım, CNNTürk'te Beyazıt Öztürk ve Meral Okay'ın sunduğu 'Nası Yani' programına konuk oldular. 'Teşhis ve tedavi vardır ya, bir sorun var. Bu bir teşhis ve tedavisi ise, erkeklerle birlikte olacak belki de' diyen Şevval Sam, kampanyanın sadece bir hareketle, bir albümle bitecek bir olay olmadığının altını çizdi. Olaya kadın-erkek ayrımından bakılmaması gerektiğini de vurgulayan Sam, 'Bence erkeklerin de toplanıp ayrıca böyle bir proje daha, kendi tercihleri dahilinde de yapsalar o daha sert ve ters köşe bir hareket olur. Ben zaten şiddeti kadın-erkek diye ayırmak istemiyorum. Mevzuyu insan olarak sabitlemek istiyorum' diyerek medyaya da büyük görevler düştüğünü söyledi.

Spreyle dolaşıyorum...

Rock müziğin sevilen ismi Aylin Aslım ise projeye, başka açılımları olacağına inandığı için dahil olduğunu belirtti. Aslım, 'Son yıllarda özellikle sokakta kadına yönelik şiddetin çok tırmandığını görüyorum. Ben mesela bakkala bile giderken spreysiz gitmiyorum' diye konuştu.

'Güldünya Şarkıları' albününün geliri, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla Hürriyet'in başlattığı kampanya sonrasında kurulan 'Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı'na aktarılacak.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: