Erkekler de yanar!

Erkekler hangi özellikleri taşıyan kadınlara aşık oluyor ve onları asla bırakmak istemiyor?

Diğer Haberler

Erkekler de yanar! Erkekler, kendilerini mutlu edeceklerine inandıkları özellikleri taşıyan kadınları bırakmak istemiyor. Kendisine sadık, çekici, tutkulu, güzel, güvenilir, şefkatli ve en önemlisi kendisine aşık bir kadın bulduklarında, aradıkları mutluluğu bulmuş olurlar..

Erkekler kendilerini tanıyan kadınlara aşık oluyor...
Bir erkeğin dünyasında “yabancı” olmak ile “tanıdık” olmak çok önemli kavramlardır. Erkekler birlikte olacakları kadınların kendilerini yakından tanımasını istemektedir. Bu konuda birçok erkek en ideal sevgili için “konuşmadan da anlaşabileceği bir kadın” gibi son derece muğlak bir ifade kullanmaktadır.

Günümüzde konuşarak dahi anlaşmanın çok zorlaştığı herkesçe bilindiğinden “sözcüklere ihtiyaç duyulmadan anlaşabilecek sevgililer” hayalinin gerçeği yansıtmadığını söylemekte fayda vardır.

Ancak kadın, erkek hakkında detaylı bir araştırma yaparak onu en ince ayrıntılarına kadar tanırsa erkeği kendisine kolayca aşık edebilir. Tabi kadının yaptığı bu araştırmadan erkeği haberdar etmemesi gerekir. Erkek, kadının kendisini bu kadar yakından tanımasını araştırmaya yönelik algılamayacak ve bu durumu “ruh yakınlığı” olarak düşünecektir.


Erkekler özgüveni gelişmiş ve kıskanmak nedir bilmeyen kadınlara aşık olur...

Kadının “güçlü” bir karakterle erkeğin karşısına çıkması erkeği son derece etkilemektedir. Çünkü özgüven sahibi kadınlar, güzel bir yaşamın garantisi olarak algılanırlar.

Özgüvene sahip bir kadın ile karşılaşan erkek “Bu kadınla her yer şey yaşanabilir ve bu kadınla her yere gidilebilir” çıkarımına ulaşmaktadır. Çünkü kendisine güvenen kadın, erkeğe de özgüven aşılamakta ve pek çok konuda erkeğe cesaret vermektedir.

Özgüveni gelişmiş bir kadının kıskançlığı hayatından çıkarması gerektiğini de belirtmekte fayda vardır. Kıskançlığı hayatlarından çıkaran kadınlar erkeklerin gözünde çok fazla yücelmektedir. Çünkü erkekler kıskançlığı “zayıflık” olarak algılamaktadır. Kıskançlığı üzerinden atan kadınlar ise erkeklerin gözünde kendine güvenen, çekici kadınlar olarak özel bir yer tutmaktadır.

Erkekler, bir kadının “hoşsohbet” olduğunu söylüyorsa bilinmelidir ki erkek bu kadının kendisini dinlemeyi bildiğini ifade etmek istiyordur. Çünkü erkekler günlük hayatta kendilerini dinleyecek samimi dostluklara şiddetle ihtiyaç duyarlar ve bu nedenle kendilerini canla başla dinleyen kişilerle duygusal bir bağ kurarlar.

Erkeklerle sohbet edildiğinde sabırlı davranmak gerekir. Çünkü erkekler kadınlara göre çok daha fazla konuşmaktadır. Halbuki bunun tam tersi yani kadınların çok konuştukları sıkça dile getirilmektedir.

Kadınlar birkaç dakikalık kısa bir sürede yüzlerce kelimeyi peş peşe, bir çırpıda ifade edebilirler. Yani kadınlar çok konuşmazlar sadece hızlı konuşurlar. Erkekler ise yavaş yavaş konuşurlar fakat uzun süreli konuşmalar yaparlar. Bu gerçekten hareketle denilebilir ki erkeğin sohbeti kadına resmen “gına getirecek” cinstendir.

İşte erkek konuşmaya başladığı anda kadının durup erkeğin iç dökmesine destek olması büyük bir aşkı başlatacak önemli tutumlardan biridir. Çünkü erkekler konuşup anlattıkça kendilerini dinleyenlere karşı aşk, bağlılık ve vefa gibi duygular beslemeye başlarlar.

Erkekler nasıl aşık olur 4

Her gün ilk izlenim bırakacakmış gibi bakımlı ve şık olmak

Erkekler kadınları ilk gördükleri anda (bu yaklaşık 40 saniye sürer) onlar hakkında bir yargıya varırlar. Kadının güzel, çekici, savruk vb özelliklere sahip olup olmadığına dair bilgi bu ilk izlenimde elde edilir.

Ancak son yıllarda yapılan bir araştırma “ilk izlenim” konusuna bakışı toptan değiştirdi. Eskiden edinilen ilk izlenimin bir ömür boyu sürdüğü ve çok kalıcı bir duygu olduğu görüşü benimsenmişti.

Halbuki yeni araştırmalarda ilk izlenimin bu tarz bir durum olmadığı ve ilk izlenimin her buluşmanın ilk 40 saniyesi şeklinde ortaya çıktığı görüşü yaygınlık kazandı. Yani her gün erkekle ilk buluşulan an aslında kendi içinde bir ilk izlenimdir.

O halde her gün şık, bakımlı ve güzel olunmaya dikkat edilmelidir. Saç modelinin iyi seçilmiş olması, el ve tırnak bakımı, uygun kıyafet seçimi ile erkeğin gözüne hitap ederek onu aşık ettirmek mümkündür.

Erkeğe belli konularda danış ki kendisini önemli hissetsin

Erkekler kendilerine fikir danışılmasından müthiş derecede haz almaktadır. Çünkü kendisinden yol göstermesi istenen erkeğin gururu okşanmış olur ve erkek kendisini “önemli” hisseder.

Erkeğin bilgi sahibi olduğu konularda fikrini almak ya da becerebileceği bir şey varsa yardımını talep etmek erkekleri aşka sürüklemek için ilk adımı oluşturabilir.

Burada önemli olan nokta erkeğe “danışmak” ile “teslim olmak” arasındaki çizgiyi doğru olarak tespit edebilmektir. Çünkü erkekler her ne kadar kendilerine danışılmasından hoşnut olsalar da iradesini kaybeden bir kadına karşı genellikle olumlu hisler taşımazlar.

Erkekler gizemli kadınları keşfetmek isterler

Erkeklerin merak duygusu çok güçlüdür. Bu duygu çoğu zaman her tür tehlikeyi göze alarak keşfetme arzusunu doyurmaya çalışır. Eski çağlarda bilinmeyen sulara korkusuzca açılan kaşif gemiciler işte bu karşı konulamaz merak duygusu ile hareket etmişlerdir.

Bütün erkeklerde bu duygu mutlaka vardır. Belgesel izlemekten tutun da elektronik eşya merakına kadar pek çok alanda aslında bu hissin belirtilerine rastlamak mümkündür.

Peki erkeğin karşısında en fazla heyecanlandığı gizem nedir? Yanıt çok basit: Bir kadın.

Erkekler gizemli kadınların her tür hareketlerini pürdikkat takip etmektedir. Çünkü gizemli kadınlarda keşfedilecek çok sayıda yeni güzellik olduğunu düşünürler.

Bir kadın gizemini koruyarak erkeği kendisine aşık ettirebilir. Bunun yolu da erkeğe kendisi hakkında her türlü bilgiyi bir çırpıda vermemek, bazı konuları geçiştirmek ve erkeğe her kapıyı rahatça açması için fırsat vermemektir.

Özgün bir karaktere sahip olmak kadını erkeğin gözünde çok farklı bir yere oturtur. Yani kadın her türlü davranışı ile iz bırakacaktır. Sosyal iletişim uzmanları bu tarz kadınlar için “imzasını bırakan kadınlar” tabirini kullanmaktadır.

Kimi kadınlar farklı olduklarını erkeğe hissettirmek için geç beğenirler ya da hiç beğenmezler. Bazen erkeğin anlamayacağı tarzda saçma denilebilecek itirazlarda bulunurlar. Olumsuzluğa vurgu yapan bu bakış açısı bazı durumlarda işe yarayabilir. Çünkü böylece hırpalanan erkeklerin bir kısmı bir süre sonra garip bir şekilde bu tip kadınlara aşık olmaktadır.

Ancak aşık olunacak kadın tipi olumsuzlukları ile değil güzellikleri ile erkekte iz bırakmalıdır. Erkek, yıllar sonra dahi bir hatırasını anımsadığında gülümseyebilmelidir.

Tutkulu kadının sürükleyiciliği

Tutkulu kadınlar, erkekleri peşinden sürüklemektedir. Çünkü tutkulu kadınların kendilerine has bir havaları ve ışıltıları vardır. Bu öylesine büyülü bir havadır ki erkek nereye ve niçin gittiğini dahi anlayamaz. Sadece sürüklenir durur.

Tutkulu kadınlar her şeyden önce kararlı ve inançlıdırlar. Bir yola girdiklerinde sonunda kadar giderler. Cesurdurlar ve risk üstlenmekten korkmazlar. Tutkulu kadınların çoğu lider özelliklere sahiptir. İşte bir erkek böyle bir kadınla karşılaştığı anda onun yörüngesine girmekten kurtulamaz ve aşkın büyük yükünü bir çırpıda omuzlamaktan geri durmaz.

Erkekler ortak hobilere sahip oldukları kadınlara aşık olmaktadır

İnsan kiminle hoş vakit geçirip eğlenebiliyorsa duygusal yönden onunla yakınlaşmaktadır. Ortak zaman geçirmek insanları birbirine bağlayan çok güçlü bir araçtır.

Erkeklerin ta küçük yaşlardan itibaren mutlaka düzenli olarak sürdürdükleri hobileri vardır. Çünkü erkeklerin dünyasında hobi olarak adlandırılan etkinlikler aslında onun sosyal ortamını oluşturmaktadır. İşte kadın erkeğin hobilerinin neler olduğunu bilip ona göre hareket etmeli ve erkeğin sosyal yaşamının bir parçası olmalıdır.

Erkekler, kendileri ile ortak hobileri yürüten kadınlara çok fazla ilgi duymaktadır. Son zamanlarda evli çiftelere sorulan “Nerede tanıştınız?” sorusuna sıklıkla “spor salonu, sergi veya dernek” gibi hobi alanlarının cevap olarak verilmesi de bu gerçeği yansıtmaktadır.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: