Erkekler ne ister?

Onlar için ideal kadın demek, öncelikle dışı sonra da içi güzel kadın demek...

Diğer Haberler

Erkekler ne ister? Güzellik göreceli bir kavram olduğu; kişiden kişiye, kültürden kültüre değiştiği için “güzellik” olgusunun çerçevesi de genişliyor. Kültürel değerler ve trendler güzelliği belirlemede etken. Örneğin Doğu Sudanlı erkekler için sarkık meme bir tutkuyken, Avustralya'daki Aborjinler tombul kadınları daha çekici buluyor.

Erkeklerin kadında aradıkları saç rengi ve stili konusundaki tercihleri ise neredeyse çocukluklarına kadar inebiliyor. Çocukluk döneminde yaşanan olumlu bir deneyim, yetişkinlikteki beğenilere yön veriyor.
Çirkinlikse dünyanın neresinde olursa olsun önyargı ve bir dışlamaya yol açıyor.

Erkekler için ideal kadında olması gereken ikinci önemli kriter sadakat. Dünya genelinde erkeklerin ortak arzusu bakire bir kadını eş olarak seçmek. Ancak ilişkilerde sınırlayıcı rol üstlenen bekâret beklentisi her toplumun yükselen değeri değil. Örneğin Almanya’da ve İsveç’te kadınlar için cinsel deneyimsizlik eş bulmada önemli bir dezavantaj. Araştırma ekibinden David Buss,"Genelde pek çok toplumda bekâret önemsenir. Almanya ve İsveç’teyse tam tersi bir şekilde önemsiyor” diyor.

Yaş konusunda itibar edilen genel kanı, kadının erkekten daha genç olması gerektiği… Araştırma bu doğrultuda sonuçlara işaret etse de bu durum değişkenlik gösterebiliyor. Bilindiği üzere erkeğin genç eşe yönelmesi, evrim açısından sağlıklı yavruların dünyaya gelebilmesi için önemli.

Güzellik, sadakat ve yaş kriterlerinin dışında ideal kadında aranan diğer özellikler de şunlar: Fiziksel uygunluk, görgü, dürüstlük, zekâ ve mizah… Bazı kültürlerde ekonomik durum da önemli bir ölçüt. Aslına bakılırsa para ve sosyal statü, erkeğin de kadında aradığı bir kriter olma yolunda hızla ilerliyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: