ERKEKLER NEDEN EVLİLİKTEN KORKAR?

Bir erkeği evliliğe ikna etmek için cinsellik asla doğru yol değil ama hanım hanımcık, güzel, akıllı ve kariyer sahibi olmak da genellikle yeterli değil

Magazin

ERKEKLER NEDEN EVLİLİKTEN KORKAR? Kadının baskıcı olması

Birçok kadın için, evlilik ergenlik döneminin bitişi anlamına gelir. Evlenmek istediklerinde bunu nasıl başaracaklarını bilirler. İlk başta erkekleri rahat bırakırlar ve evlendikten sonra baskı uygulamaya başlarlar. Erkekler evlendikten sonra 'hanım köylü' olacaklarından emindirler. Her erkeğin böyle olduğunu düşünürler ancak hep kendi evlilikleri için inkar ederler.

Bir kadına güvenememe

Erkeklere göre bazı kadınlar güvenilmez. Bu kadınlar, seksiliklerini kullanarak evlenirler ve sonra erkeğin nesi var nesi yoksa alırlar. Evlenecekleri zaman eski deneyimleri aklına gelen erkek bundan vazgeçer.

Hazır olmama

Erkekler de yaşları ilerledikçe kadınlar gibi evlilik baskısı görürler ve okul yıllarında evlilik fikrine atlayan toy genç geride kalmıştır. Erkekler de mükemmel kadınla karşılaştıklarında kariyerlerinde başarılı, evi olan bir erkek olmak ister.

Boş zamanların azalması

Ciddi ilişkiler zamanı emer yani erkeklerin her anları dolmaya başlar. Her zaman birşey yapma baskısı vardır. Eşinle yemeğe çık, akşam yemeğine yardım et, aile ziyaretleri yap, doğum günlerini hatırla, işten almaya git vs. Erkekler kendilerine ait hiçbir şey yapmadan geçirdikleri zamanlar olsun isterler.

Uzlaşma eksikliği

Uzlaşma, taviz eksikliğinde bağlılık söz konusu olmaz. İdeal evlilikte her konuda yüzde 50 paylaşım olmalıdır. Erkekler için evlilik "benim dediğim gibi yap yoksa seks yapmayı keseriz" anlamına geliyor.

Duygusal yük

Çoğu kadın evliliğe Sindirella gözlerle bakar. Parmağına yüzük takmanın sorunları çözeceğini düşünür. Çocukluğundan beri evin geçiminden haberi yoktur. Bazı çalışan kadınlar da kendi paralarını kazandıkları için erkeğin üzerinde daha baskı kurmaya çalışırlar. Erkekler hangi kadının kendisi için daha iyi olduğunu anlayıncaya kadar çok geç olabilir.

Bir kere yapmak

Bir erkek evlenip boşandıktan sonra ikinci kez aynı hataya düşmez. Boşanan erkek hem maddi hem de manevi olarak zarar gördüğünü düşündüğü için bir daha evlenmek istemez.

Sonsuza kadar tek bir partner

Erkekler doğal olarak sekse düşkündür. Evlendikleri zaman başkasına bakmayacaklarına dair söz vermiş olurlar. Seksüel sıkıntı genel olarak isteğin azalmasına neden olur. Çoğu erkek için aktif olmayan seks yaşamı en korkutucu şeydir.

Özel alanın kaybolması

Erkekler erkeklere özel şeyleri sever. Arabalar, teknik araç gereçlerden konuşmayı ve dövüş izlemeyi severler. Ancak kadın hayatına girdiğinde tüm zamanını ve evi kaplayacağını düşünür. Ona göre banyoda bir sürü malzemesi olur, tamir araç gereçlerinin yerinde çiçekler açar.

Artık özgür olmamak

Erkekler doğal olarak özgür yaratılmışlardır. Kendi kararlarını almayı, kendi kurallarıyla yaşamayı severler. İstedikleri zaman istedikleri şeyi yapmak isterler. Ancak bir kadın ortaya çıktığı zaman tercihlerini kadına göre yapmaya başlar. Ona danıştığında kadınlar her zaman 'hayır' der. Bu nedenle çoğu zaman erkekler özgürlüklerinin sınırlandığını düşünür.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: