'ERKEKLERE PARA YEDİRDİM'

Nurseli İdiz Balçiçek Pamir'e konuştu: 'Tefeciye 4 trilyon borçlandım'

Magazin

'ERKEKLERE PARA YEDİRDİM' Habertürk tv'de Balçiçek Pamir'in hazırlayıp sunduğu Söz Sende'ye konuk olan Oyuncu Nurseli İdiz, özel hayatıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

'Hassas bir kadınım' diyorsunuz..

Çok fazla hassasım. O da bana çok fazla zarar verdi. Şimdi biraz kendime zaman ayırma dönemindeyim. Kendime verdiğim zararları telafi etmek isityorum.

Nasıl bir zarar bu?

Ben magazin dünyasına ve şöhret dünyasına çok fazla ayak uyduramadım. Çok düz giden bir yapım var. Her şeyin kendi beklediğim, kendi idealize ettiğim şekilde yürümesini istedim. Halbuki bunun böyle olması mümkün değil. Özellikle de Türkiye gibi yeni gelişmekte olan ülkelerde bazı prensiplerin oturması çok zaman alıyor.

Nedir bu olmasını istediğiniz prensipler?

İnsanların verdikleri sözde durmaları mesela. Veya sizin zor durumunuzdan -diyelim ki maddi olarak zor durumdasınız- faydalanmamak. Sizin bu durumunuzu bilerek sizi ucuza kapatmaya çalışmamak. Ben bütün bunları kendime zarar vererek sağlamaya çalıştım. Geçtiğimiz günlerde Atilla Dorsay bir yazı yazmış. Diyor ki 'Depresyona girer ve ipleri koparır'. İşte ben bunu yaptım.

'Tefecilere 4 trilyon borçlandım'

Bir röportajınızda tefecilere 4 trilyon bocunuzun olduğunu söylediniz. Bu durumdan kurtulmayı ve tekrar ayağa kalkmayı nasıl becerdiniz?

11 yıldır böyle ciddi bir mali müvadelenin içerisindeyim. 4 trilyon gibi büyük bir parayı borçlanmamın nedeni de devlete olan vergi borçlarım. Çünkü çok büyük hatalar yapıldı. Bu hataları telafi edebilmem için elimdeki malı çıkarmam ve bütün paramı borca yatırmam gerekiyordu. Bunları ödeyebilmek için tefecilerden para aldım ve bankalardan kredi kulandım. Ve 11 yıl içinde bunu neredeyse sıfırlama noktasına getirdim.

Nurseli İdiz gibi bir sanatçının tefeciyle ne işi olur diye düşünüyor insan..

Vergi borcunuzu ödemek için bir yerlerden para kaynağı yaratıyorsunuz. Ve onu da ödemek size düşüyor. Hep emeğimle ve çalışarak ödedim bu borçları. Ama bende bu olaylar büyük travmalar yarattı açıkçası. Kolay değil. Tek başınıza mücadele ediyorsunuz. Bir taraftan borç, bir taraftan da kızım var ve onu büyütüyorum.

'Kuvvetli olduğumda herkes yanımdaydı ama zor günümde..'

Kimse destek olmadı mı?

Özelikle bizim camiada zor gününüzde çok az insan yanınızda oluyor. Bu bir gerçek. Ama kuvvetli olduğunuz zaman herkes yanınızda olabiliyor.

Sizin için çok acımasız haberler yapıldı. Alkolik vb. gibi şeyler denildi..

27 yıldır bundan vazgeçmediler. Ben 47 yaşıma geldim artık. Yani mutlaka ki bu iddia edilen şeyle ilgili problemlerim oldu ama bunlar çok geçici şeylerdi. Ama psikolojik sorunları ya da bunalımları alkolün içine gömmeye çalışmak en büyük yanlış.

'Yaşadığım travmalar, psikolojik sorunlar yarattı'

Siz alkolikliğin neresinden döndünüz?

Şu an çok iyi bir doktorum var, ona gidiyorum. Bu 11 yıl süren travmaların yarattığı psikiyatrik sorunlarının mutlaka çözülmesi gerekiyor. Beyindeki mutluluk sağlayan ve yaşama bağlayan hormon tükeniyor. Onun bir şekilde kurtarılması gerekiyor.

Yalıda otururken, çok iyi paralar kazanırken standardınızın bir anda düşmesi sizi nasıl etkiledi?

Ben zaten çok konformist bir insan olmadım. Belki biraz siyasi görüşümün etkisinden olabilir, ben sosyal demokrat bir insanım çünkü. Çok lüks tutukunu bir kadın olmadım. Gidip mücevherler almadım, kürk yemedim. En konformist yanım yurtdışına gitmek, lüks mekanlarda yemek yemek.. Onlar etkilendi tabii..

'Ben erkeklere para yedirdim' demişsiniz.. Bu da güçlü kadın demek. Sevmez erkekler böyle kadınları..

Öyle tabi. Bu tip kadınları erkekler sevmez. Bugün bakın televizyonlarda gördüğünüz çok güçlü kadınların yanında erkek göremezsiniz. Daha akıllı, daha politik kadınların yanında görürsünüz ama düz giden kadınların yanında göremezsiniz. Ama artık bundan şikayet etmiyorum. Alıştım yalnızlığa.

'Genç sevgili büyük bir hataydı'

Bir zamanlar genç bir sevgiliniz vardı..

Evet doğruydu, vardı. Ama 1 sene kadar oldu biteli. Onun da büyük bir hata olduğunu anladım. Olmuyor. Çok genç bir insanla ileriye doğru bir yol almanız mümkün değil. Onun da önünde kendine kuracağı bir yaşam biçimi var. Gencecik bir insan, mutlaka evlenecek ve çoluk çocuğa karışacak. Ne oluyor, romantik bir ilişki olarak kalıp gidiyor.

Şu an hayatınızda neler var?

Kızım Elif var, tiyatro hep var. Ama biraz ara verip tiyatroya, ticaret yapmayı ve ticari kafamı geliştirmeyi düşünüyorum. Şu anda bir şirketle bir dizi projesi için görüşüyorum. Çok hoş haber programları var aklımızda.

habertürk.com

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: