ERKEKLERİN AŞKA VE SEKSE BAKIŞI NASIL?

Erkeklerin gözünden aşk ve seksin anlamları...

Magazin

ERKEKLERİN AŞKA VE SEKSE BAKIŞI NASIL? Erkekler ölümsüzlük peşinde

Her boşalmada 300 milyon sperm üreten erkek, içgüdüsel olarak mümkün olduğunca çok sayıda dişiyi döllemeye çalışarak, kendi genlerinin sonsuza dek baki kalmasına çabalıyor. Bu erkeğin kendisini 'ölümsüz' kılma arzusunun tezahürü olan güdüsel bir davranış. Kadın, doğurarak zaten kendisini ölümsüzleştiriyor.

Erkeğin, bir kadına aşık olsa bile, başka bir kadınla yatabilmesinin, aşkla seksi ayırmasının nedeni işte bu güdüsel programlama. Aşkla seksi birbirinden ayıramayan kadınlar ise erkeklerin aşk ve seks ayrımını yüzeysel buluyor.

Aşk, spermin kalitesini artırıyor!

Aşk insana haz veren bir duygu. Aşık olunan kişiyle yaşanan cinselliğin hazzı, güdüsel cinselliğin verdiği hazzın çok çok ötesinde. Tabii bu haz boyutunun doğada bir karşılığı var; aşk duygusunun ürettiği kimyasallar...

Bunların hem spermin kalitesini yükselttiği, hem de kadın cinsel birleşmeden aldığı haz oranında bedeni farklı kimyasallar ürettiği için böyle bir ilişkiden doğan çocuğun fiziksel, duygusal, ruhsal sağlığında ve zekâ seviyesinde büyük etkileri olduğu biliniyor.

Aşık erkek kadının haz almasına önem veriyor

Aşık erkek, bilinçsiz de olsa işte bu yüzden önce partnerine vereceği hazza önem verir. Aşık olmayan erkek ise bencilce sadece kendisinin alacağı hazzı düşünür.

Aslında kadının hazzını içermeyen bir cinsel ilişkinin erkeğe vereceği hazza da gerçek anlamda haz denemez. Bu olsa olsa biyolojik ihtiyacın karşılanmasından duyulan bir rahatlama olabilir. Tıpkı açlık ihtiyacı giderildiğinde duyulan rahatlık gibi. Açlık ihtiyacı, kuru ekmek ve suyla da giderilebilir, harika bir ziyafet sofrasında yer alan lezzetli yiyeceklerle de.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: