Erkeklerin seveceği kadın olun

Erkekler tarafından paylaşılmaz ilan edilmek mi istiyorsunuz? O halde yaşama onların gözlüklerinden bakmayı deneyin. Hayatı onlar gibi yaşayın, ilgi alanlarını paylaşın.

Kadın

Erkeklerin seveceği kadın olun Kadınların farklı, gizemli dünyası erkeklerin ilgisini her zaman için çekmiştir. Evet, kadın olduğumuz için bizi olduğumuz gibi çekici buluyor ve seviyorlar. Ancak derinlerde bir yerlerde için için hissettikleri bir duyguları daha var. Keşke erkek ruhundan biraz daha iyi anlasaydık. Keşke onlara biraz daha benzeseydik ve hatta belki de hayatı biraz erkek gibi yaşasaydık! İleri gidiyor olabilirler ancak erkeklerin tam olarak da istedikleri; yerine göre dişiliğini sonuna kadar konuşturan, yerine göre de topuklu ayakkabılarını çıkarıp erkek gibi olmayı bilen bir kadın olmamız. Ah Mary Vah Mary (There's Something About Mary) filminde Cameron Diaz'ın ya da En İyi Dostum (Good Will Hunting) filminde Minnie Driver'ın canlandırdığı karakterleri düşünün. Onlar da erkek gibi kızlardı. Kabul edin, erkekler bu kızlara bayılırlar. Çünkü onlarla erkek dostlarıyla oldukları kadar rahat olabilirler. Eğer siz de istenen kadın olmak yolunda birkaç adım atmak istiyorsanız davranışlarınızı gözden geçirmenizde fayda var. Erkeklere dostça, onlardan biri gibi yaklaşın. Nasıl mı? Erkeklerin seveceği kadın olma kılavuzunuz sayesinde!

SPORU YAŞAMINIZA KATIN

Kadınlar nasıl ayakkabı alışverişini seviyorsa, erkekler de spora o denli düşkündürler. Futbol maçlarını zevkle izleyen ya da Formula 1 yarışlarını seven bir kadın, istenmeyen ilan edilebilir mi? Erkeklerin görüşü alındığında da durum apaçık ortaya çıkıyor: "Futbol maçı sırasında kendini kaybedip, bağırıp çağırması bana inanılmaz seksi geliyor. Orgazm sırasındaki heyecanına tanık olmak kadar neredeyse..." diye durumu özetliyor yatırım uzmanı Fatih. Erkekler maçları erkek erkeğe seyretmeyi tercih ederler. Bunda kadınların yanında rahatça edemeyecekleri lafların ve tezahüratların etkisi vardır. Ama siz, erkeklerin hoşlanacağı kadın olursanız durum lehinize değişir. Sizden çekinmezler, hatta birlikte tezahürat yaparsınız. Aranızdaki samimiyetin ve paylaşımın derinden artmasını sağlayacak bir durum yaratırsınız. Peki, spor konusunda yeterli bilginiz mi yok? Hiç dert etmeyin. Bu konuda imdadınıza gazetelerin spor sayfaları ve televizyonlardaki spor programları yetişecek. İşe futbolla başlayın. Lig ve puan sistemini öğrenin. Sevgilinizin tuttuğu takımın ve yakın takipçilerinin durumunu bilin. Spor alanında da kadınsal hazırlıklar yapabilirsiniz. Kendiniz ve sevgiliniz için bir örnek forma alarak onu sevindirin. Maç ve özellikle derbi günlerini takviminize not edin. Bu günler için ona farklı programlar önermeyin. Spor programı ya da karşılaşmalarına rastladığınızda kanalı hemen değiştirmek yerine sevgilinizin ne istediğine dikkat edin. Diğer taraftan, bu tür programları ve maçları onunla birlikte seyretmek kadar nasıl seyrettiğiniz de önemli. Anlamadığınız bir durumu sormak, bu anlar için uygun olmayabilir. Erkek arkadaşınız dikkatlice maç izlemeye çalışırken siz ondan bilgi istememelisiniz. İlginizi ona katılarak gösterin. Tezahürat edin, sevinin, kızın ama sohbete kalkışmayın. Sporun diğer dallarıyla tanışıklığınızı artırın. Bunların yanı sıra birlikte yapabileceğiniz sporlar belirleyin. Bisiklete binmek, yürüyüş, tenis gibi sporlardan her ikinizin de zevk aldıklarınızı belirleyip deneyimlemeye başlayın.

YEMEK YİYİN

Erkeğinizin sizi beğenmesi ve onu elinizden kaçırmamak için yediklerinize dikkat ediyorsunuz. Ancak belki de yemedikleriniz onu sizden uzaklaştırabilir. Genel olarak erkeklerin etobur oldukları iddia edilebilir. Kebapçı, pizzacı gibi seçenekler size hitap etmese de onun yemek anlayışını kabul etmek zorundasınız. Yemeğe çıkacağınız zamanlarda onun da istekleri olduğunu ve bunun sağlıklı yemek anlamına gelmediğini unutmayın. Sürekli diyette olmak, sağlıklı beslenmek günün yükselen trendi de olsa erkekler için sinir bozucu bir duruma dönüşebilir. Bu durumun iticiliğini dile getiren erkekler yok değil. Gökhan da onlardan biri; "İlişkimizin beşinci ayına gelmiş ancak karşılıklı ne doyurucu bir yemek yiyebilmiştik ne de kafaları çekmiştik. Buna daha fazla dayanamadım. Onunla yemek yerken kendimi canavar gibi hissediyordum." Gökhan'ın kız arkadaşından ayrılmasına yol açan aslında hayatında onun için önemli bir alanı sevgilisiyle paylaşamamak. Sakın bu hataya düşmeyin. Bunun için kendinize erkek arkadaşla yemek günleri ayarlayın. Bu günlerde diyetten bahsetmeyin bile. Sevgilinizin karşısında sürekli kalori hesabı yapan biri olmanın ne kadar kötü göründüğünün farkına varmış olmalısınız. Onunla yiyin ve için. Gerekiyorsa ertesi sabah ekstra spor yapın ya da geceyi daha hareketli geçirin. En yaşamsal alanlardan birinde onu yalnız bırakmamak için yemek düzeninizi ona uygun haline getirmelisiniz. Bundan sizin kazançlı çıkacağınızı aklınızda tutun. Erkekler yemek yiyen kadının sağlıklı içgüdüleri bulunduğunu ve cinsellikte de daha keyifli ve seksi olduklarını düşünüyorlar.

ARABALARLA TANIŞIN

Araba tutkunu olmayan bir erkeğe pek sık rastlayamazsınız. Kadınlar için araba, onların ayaklarını yerden kesen bir araçken, erkekler için gerçek bir hobi ve ilgi alanıdır. Her erkek kendini iyi bir sürücü olarak kabul eder ve bu özelliğinin fark edilmesini ister. Siz de buradan hareketle eğer kullandığı araba çok ilgi çekici değilse onun sürüş yeteneği üzerine yönelebilirsiniz. Arabası kayda değer şekilde ilgi çekici değilse sakın bu topa girmeyin. Gereksiz ve anlamsız hayranlık gösterisi sizin bu konuda cahilliğiniz olarak kayda geçebilir. Kaş yapayım derken göz çıkarmış olabilirsiniz. Erkeklerin arabalarla arası iyi olan kadınlara bakışı açısından alın size çarpıcı bir örnek. İş geliştirme müdürü Serdar anlatıyor: "İyi arabayı ayırt edebilen, bu işlerden anlayan kadın gücün de farkındadır. Gücü seven kadın yatakta da kendine güçlü bir partner seçer. Sevgilimin beni seçmiş olması gururumu okşadı. Şanslı bir erkeğim." Gördüğünüz gibi sizin için pek anlam ifade etmese de erkekler ummadığımız konulara fazlasıyla değer yükleyebiliyorlar. Siz de arabalarla ilgili çok fazla bilgi sahibi olmasanız da kimi markaları aklınızda tutun. Porsche, Maserati ya da Lamborghini gibi isimler sizin için tanıdık olmalı. Neye benzediklerini, hatta Formula'da kimin neyi kullandığını öğrenmeye bakın. Konu bir süre sonra size de ilgi çekici gelebilir. Bunun örneği de işletmeci Gülin'den geliyor. "Yeni evliydik. Evde daha fazla zaman geçiriyorduk. Ve birbirimizi tanıdıkça ben onun bir araba yarışı tutkunu olduğunun farkına vardım. Öyle ki farklı ülkelerdeki etaplar için gece uykusundan kalkmak onun için son derece normaldi. Onun bu kadar zevk aldığı bir durumdan bihâber olmak canımı sıktı. Ben de yarışları, arabaları ve yarışçıları takibe başladım. Şimdi ikimizin de favorileri, görüşleri var. İlişkimiz için son derece faydalı bir harekette bulunmuş ve sevdiğim bir hobi edinmiş oldum." Siz de Gülin gibi hareket edip bilgilenerek kârlı çıkabilirsiniz. Motosikletlerle ilgili olmak da işinize yarayabilir; bu konuyu da araştırmanızda fayda var.

ERKEKSİ HOBİLERE YÖNELİN

Bunlar ne mi olabilir? Savaş filmleri örneğin; Yıldız Savaşları (Star Wars), pek çok erkek için kutsal bile sayılabilir. Bunu size bizzat kendi tecrübelerimizle garantiliyoruz. Bizim de severek izlediğimiz ve zaman zaman da yeniden izlemekten keyif aldığımız bu film serisiyle ilgili ne zaman konu geçse söyleyecek bir sözümüz olur. Bu da erkekler tarafından her zaman ilgi ve takdirle karşılanır. Evet, belki siz sadece romantik komedi izlemek; o da polisiye maceraların içinde coşmak istiyor. Bunun bir çift olarak yapabileceğiniz aktivitelerinizi kısıtlamasına izin vermeyin. Hem siz bir kadın olarak farklı alanlarda kendinizi çok daha rahat geliştirebilirsiniz. Dikkatini çekecek macera filmlerinden birinin DVD'sini alarak eve gelin. Onun için mısır patlatın ve filmin kamera arkasıyla ilgili biraz bilgi edinin. Yemek sırasında onu edindiğiniz bilgilerle etkilerken aynı zamanda filme karşı ilgisini de uyandırın. Sizin bu tür filme karşı olan samimi ilginiz onu kesinlikle etkileyecektir. Bir başka vurucu hareketiniz de ekstrem sporlarla ilgilenmeniz olacaktır. Bunun için tabii ki öncelikle erkek arkadaşınızın ilgisi olan spor dallarını seçin. Ancak bir diğer taktik de onun henüz deneyimlemediği ancak ilgisini çeken bir dalla ilgilenerek onu bu konuda bilgilendirmek olabilir. Unutmayın tek hedefiniz sevgilinizle daha fazla zaman geçirmek ve çift olarak ortak zevkler paylaşarak ilişkinizi keyiflendirmek. Bunun için sevgilinizi iyi tanıyıp kendinizi bu yönde geliştirin.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: