ERKEKLERİN SEVMEDİĞİ KIYAFET VE AKSESUARLAR

Tülin Şahin, erkeklerin kadınlarda nefret ettiği kıyafet ve aksesuarları yazdı..

Magazin

ERKEKLERİN SEVMEDİĞİ KIYAFET VE AKSESUARLAR "Eskiden ama çok eskiden kadınlar gerçekten kendileri ve sevgilileri/eşleri için giyinirlermiş. Ve daha güzel görünmek için kıyafetlerini özenle seçerlermiş. Peki ya günümüzde? Kadınlar artık sadece diğer kadınlar için giyiniyorlar. Kim önce o en arzulanan ayakkabı veya çantayı aldı yarışı var. Kişide o ürün güzel dursun ya da durmasın, önemli değil.

Zaten amaç o da değil. Peki, tüm bunlara erkekler ne diyor?

İşte bunun için mini bir anket yaptım. Temmuz ayı boyunca Güney Afrika, Yunanistan, İsviçre ve İtalya'da bulunduğum erkeklere bir bir sordum. Tabii ki Türkiye'yi de unutmadım, burada da anketimi yaptım. :) İtalyan Sergio diyor ki, “Bak Tülin şu anda iki kadın karşıdan karşıya geçsin. Biri baştan aşağıya sezonun en garip trendlerini üzerinde taşıyor olsun. Diğeri de gerçek bir kadın gibi giyinmiş olsun, yani Sophia Loren gibi... Tüm erkekler Sophia'nin peşinde koşar! Üzerinizde sezonun en hit parçaları olması bizi pek ilgilendirmiyor. Kadın gibi görünüyor olmanız bizi ilgilendiriyor. Tamam, tabii ki modayı takip edin. Ama lütfen bunu yaparken hala kadın gibi görünün. Kadınlar neden kadın gibi görünmekten vazgeçtiler? Modayı kadınlar daha güzel görünmek için takip etmiyor muydu?”

Sergio'nun söyledikleri ve sordukları çok mantıklı geldi. Ne dersiniz? Güney Afrika'lı John, “Bikinisini kıvrımlarıyla dolduran kadınlar bu Camps Bay sahilini daha da güzel yapıyor” diyor. ;) “Sports İllustrated'in bikini özel sayısı neden bu kadar güzel? Çünkü kıvrımları yerinde olan bir model var kapakta. Neden kadınlar bu kadar zayıf olmak ister? Hiç anlamıyorum. Biz sevmiyoruz ki bu kadar sıska kadınları. O zaman ortaya bir daha şu çıkıyor; kadınlar gerçekten birbirileri için zayıflıyor, güzelleşiyor, giyiniyor” diye ekliyor John.

Notlarımı alırken kulağımıza küpe edeceğimiz pek çok şey öğreniyorum. İsviçreli Chris ise, “Kadınların hemen hepsi boyunun ve bacaklarının daha uzun olmasını istediklerini söyler. Peki sonra neden gidip o uzun gladyatör sandaletleri giyerler? Doğru giyinmenin sırrı uzatarak ve incelterek giyinmek değil miydi?” Hemen “Evet, öyleydi” diye cevap veriyorum. “Peki neden o zaman bu garip ayakkabılar? Neden kadınlar moda uğruna kendilerini David Copperfield'in sahnesindeymiş gibi 28 parçaya bölmeye razılar? Ayrıca sanki bacakları sakatlanmış ve garip bandajlarla geziyormuş gibi duruyorlar” diyor.

Yunanlı Lukas'ın görüşleri de şöyle: “Victoria Beckham ve türevlerinin giydiği kıyafetler ne güzel ne de seksi... Zaten ne giyerse giysin Victoria iskelet gibi bir kadın. Biz erkekler iskelet sevmeyiz. Ayrıca Victoria hiç gülmüyor. David daha fazla gülüyor. :)” Son olarak kadınlara sesleniyor Lukas: “Lütfen Venüs'ün yüzünü kara çıkarmayın. O hep sizin rol modeliniz olmalı. Güzellik sembolü olmasının bir sebebi var öyle değil mi? Kendinizi sevin ve sayın, her şeyi önce kendiniz için yapın. Başka kadınlar için değil. Çünkü bu yarış bitmez. Yarın her zaman daha genci ve güzeli olacak. Ama pozitif bir şekilde özgüveniniz olursa bizim size olan hayranlığımız daha da artar.”

Peki, Türkiye'de durum ne? İstanbul'dan Emir diyor ki, “Moda diye etine dolgun Türk kadını babet ve skinny jean'i bir arada giymiyor mu… Bu kadar kötü bir görüntü olamaz! Tamam, skinny jean'i giy ama topuklu ayakkabıyla giy. Veya boyları çok uzun olmamasına rağmen, dizlerinde biten etek ve altına şu bootie denilen botu giymiyorlar mı! Aman yarabbi akıllara zarar! Hantal duruyor. Kimse söylemiyor mu bu kadınlara ayak bileğinin çok estetik bir şey olduğunu? Ve kesinlikle bu tip ayakkabılar tarafından gizlenmemesi gerektiğini... Ben 29 yaşındayım ve geçen gün Gülşen Bubikoğlu'nun bir filmini izledim. Tarif edilemez şekilde etkileyiciydi. Neden? Çünkü kadın gibiydi.”

Evet, dünyanın her yerinden erkeklerin yorumlarını okudunuz. Peki Oscar De La Renta,Valentino, Michael Kors, Versace gibi modacılar bu işe ne diyor? Kesinlikle günümüz kadını kadınlar için giyiniyor. Eskiden bu böyle değildi. Her kadının kendi tarzı vardı. Ve en önemlisi giyinirken sadece kadın gibi hissetmek istiyorlardı kendilerini."

Kaynak: Para Dergisi
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: