ERMAN TOROĞLU'DAN BOMBA İDDİA!

Kanalturk'te yayınlanan Telegol programında yorumcu Erman Toroğlu yeni bir iddia ortaya attı. Toroğlu, ""Federasyon geçtiğimiz arızalı sezonu oynanmamış sayacak. Paraların dağılımı değişmeyecek. Ancak o sezonun bir şampiyonu olmayacak. Talimatnameden de yöneticileri şike suçunu işleyen takımların küme düşmesiyle ilgili kısım çıkarılacak"

Magazin

ERMAN TOROĞLU'DAN BOMBA İDDİA! "Çok sağlam bir kaynaktan" bilgi aldığını söyleyen Toroğlu "Federasyon geçtiğimiz arızalı sezonu oynanmamış sayacak. Paraların dağılımı değişmeyecek. Ancak o sezonun bir şampiyonu olmayacak. Talimatnameden de yöneticileri şike suçunu işleyen takımların küme düşmesiyle ilgili kısım çıkarılacak" diye konuştu.

Bu iddiaya göre iddianamede adı geçen takımların küme düşme ihtimali olmayacak ayrıca geçtiğimiz sezonla ilgili şampiyonluk tartışması da bitecek. Küme düşen takımlar içinse bir uygulama gerçekleşmeyecek.

8 TAKIM KURTULACAK
Şike iddianamesinde Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, Mersin İdmanyurdu, Manissapor, Sivasspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Giresunspor'un adı geçiyor. Bu takımlar şike yapmak, şikeye teşebbüs etmek ve teşvik primi almak ya da vermekle suçlanıyor. 58. madde değişirse hiçbiri küme düşme cezası almayacak, sadece puanları silinecek.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: