Erol Evgin’in ‘Sevdiklerim’ dediği şarkılar!

Hayatımızın en özel isimlerinden biri o, çocukluğumuzdan bu yana 7’den 77’ye herkesin anılarında özel bir yer edinmiş bir isim. Türk pop müziğinin en sevilen isimlerinden Erol Evgin, Sevdan Olmasa, İşte Öyle Bir Şey, Bir de Bana Sor, Etme Eyleme gibi marş olmuş şarkılarını geçtiğimiz yıllarda müzik dünyasının başarılı kadın vokalleri ile yeniden yorumlayıp “Altın Düetler” ve “Altın Düetler 2” adlı iki albüm ile sevenlerine sunmuştu, bu albümlerinin gördüğü büyük ilginin ardından şimdilerde yıllardır keyif ile severek yorumladığı sanatçı arkadaşlarının şarkılarını “Sevdiklerim” isimli yeni albümüyle müzikseverlerle buluşturdu.

Kültür-Sanat

Erol Evgin’in ‘Sevdiklerim’ dediği şarkılar! Erol Evgin, 9 şarkıdan oluşan “Sevdiklerim” albümünde sanatçı dostlarının unutulmaz şarkılarını kendine has yorumuyla seslendirdi. Albümün sürprizi ise sözleri Dr. Selma Çuhacı’ya, müziği Erol Evgin’e ait olan yepyeni bir şarkı olan ‘Vedasız Aşklar’ oldu.

“EROL EVGİN PRODÜKSİYON” yapımı olan “Sevdiklerim” albümünde ayrıca söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait “Yazık”, “Kaybolan Yıllar”, “El Gibi”, söz ve müziği Can Temiz’e ait “Bir Pazar Kahvaltısı”, sözleri Sıla’ya, müziği Fatih Ahıskalı’ya ait “Yan Benimle”, söz ve müziği oğlu Murat Evgin’e ait “Mektup”, söz ve müziği Şemi Diriker’e ait “Unutama Beni”, sözü Mehmet Teoman’a, müziği Cenk Taşkan’a ait “Beni Benimle Bırak” isimli şarkılar mevcut.

Albümün çıkış şarkısı “El Gibi” olan “Sevdiklerim” albümünün kayıtlarında Evgin’e, akustik bir sound ile Firuz İsmailov’un yönettiği Erol Evgin Orkestrası eşlik etmiş.

Universal Music Turkey etiketiyle çıkan albümün kapak fotoğrafında Yaşar Saraçoğlu, iç kapak ve imaj fotoğraflarında İlker Özlü imzası var.“Sevdiklerim” albümündeki şarkılar Ecem Gündoğdu yönetmenliğinde kliplendirilmiş.

Albümünün 3. klibi “Kaybolan Yıllar” isimli şarkıya çekilirken,

Sanatçı bu şarkı ile ‘Yıl 1977… Babamı kaybetmiştim. Bu şarkıyı dinlerken hem gözyaşlarımı tutamaz hem de teselli bulurdum” sözleriyle, söz ve müziği Sezen Aksu'ya ait olan “Kaybolan Yıllar” isimli şarkının kendisi için de özel bir şarkı olduğunu anlatan Erol Evgin, 9 şarkıdan oluşan “Sevdiklerim” albümünde sanatçı dostlarının unutulmaz şarkılarını, duygularını katarak yorumladı.

2019 yılında sahnede 50.yılını yurdun birçok yerinde verdiği sayısız konserler ile kutlamış, Erol Evgin’i geçen yıl pandemi şartlarında keyif ile Harbiye Açıkhava Tiyatrosu sahnesinde izlemiştik, sanatçının şimdilerde her şey normale döner ise ilk konseri 06 Kasım 2021 tarihinde Bostancı Gösteri Merkezinde gözüküyor, ama hayat belli mi olur bir bakarsın Temmuz, Ağustos da sanatçı ile konserlerde buluşuruz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: