Erol Köse: Davayı Tatlıses Değil Ben Kazandım!

İbrahim Tatlıses ile 'Tatlıses Klasiği' albümü yüzünden mahkemelik olan Erol Köse, davayı kaybettiği iddialarını yalanladı.

Magazin

Erol Köse: Davayı Tatlıses Değil Ben Kazandım! İbrahim Tatlıses'in vurulmadan önce okuduğu 'Ele Ne' şarkısı ve birçok eski Hit parçanın yer aldığı 'Tatlıses Klasiği' albümü, ünlü türkücü ile yapımcı Erol Köse'yi mahkemelik etmişti.

Albüm, Erol Köse tarafından çıkartılınca Tatlıses, geçtiğimiz aylarda albümün kendisinden izinsiz çıkarılamayacağı gerekçesiyle dava açmıştı.

Davayı biz kazandık!

Dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Davanın Tatlıses lehine sonuçlandığı ve Köse'nin tazminat ödediğine dair çıkan haberler üzerine Erol Köse isyan etti: "Albüm, İbrahim Tatlıses'ten izin alınarak yapıldı. O dönemde Tatlıses'e 1 milyon doların üzerinde para ödendi. Albüm çıkacağı zaman tekrar para talebinde bulundu ancak bu talebi reddettik. O da albümü toplatmak ve satışını durdurmak için mahkemeye başvurdu ama Tatlıses'in talebi mahkeme tarafından reddedildi. Davayı biz kazandık. Tazminat değil, sadece davanın harç teminatı olan 35 bin lirayı ödedik."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: