Ersin Korkut: O fotoğraf montaj!

Oyuncu Ersin Korkut twitter hesabından yaptığı paylaşımla, bir süredir internette dolaşan HDP seçim otobüsündeki fotoğrafın montaj olduğunu, kanıtları ile birlikte açıkladı.

Magazin

Ersin Korkut: O fotoğraf montaj! Son terör saldırılarının ardından Erkin Korkut'un HDP seçim otobüsünde çekilmiş bir fotoğraf İnternet ortamında yayılmıştı. Terör saldırılarından sorumlu tutulan HDP'ye destek verdiği için Ersin Korkut'a sosyal medya üzerinden sert tepkiler yağmıştı. Bu olaylar karşısında sessizliğe gömülen Ersin Korkut twitter hesabında yayımladığı bir paylaşımla birlikte fotoğrafın montaj olduğunu açıkladı. Korkut paylaşımında montajda kullanılan orjinal fotoğrafı da kanıt olarak sundu.

Ünlü oyuncu kanıt olarak sunduğu fotoğrafın altında, "Bir süredir, sosyal medya üzerinden şahsıma yönelik pervasızca, hiçbir dayanağı olmayan ithamlarla bezeli, beni ve çalıştığım kurumu itibarsızlaştırmaya yönelik provakatif bir kampanya sürdürülmektedir. Nedenini ve kaynağını anlayamadığım biçimde, yukarıda orijinalini görebileceğiniz fotoğrafım, bir partinin seçim minibisününün üzerindeymişim hissi yaratacak şekilde montajlanmıştır. Ülkemizin zor günlerden geçtiği böylesi bir dönemde gerçekleştirilen bu eylemi herhangı bir vicdan terazisinde tartmak mümkün değildir. Dil, din ve irade özgürlüğüne inanan bir insan olarak buradan açıkça Mirtmek istç.rini ki tutabileceğim tek taraf, savaşsız, terörsüz, ve LiNÇ KüLTüRüNDEN uzak bir ortamın tarafıdır. Son dönemde yaşanan olaylarda hayatını kaybeden herkese Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diler, hakkımda gerçekleştirilen bu çirkin kampanyaya itibar edilmemesini rica ederim." açıklamasına yer verdi.

İşte Ersin Korkut'un o paylaşımı;


Ersin Korkut'un montajda kullanılan o fotoğrafı;

Bunlarda ilginizi çekebilir: