Eski sevgilinizi kazanın!

Onu sıkboğaz etmeden, sakin bir şekilde ilişki üzerine düşünmesine fırsat vererek ilk adımı atın...

Diğer Haberler

Eski sevgilinizi kazanın! İlişkilerin (özellikle de ayrılıkla sonuçlanan ilişkilerin) en büyük açmazı, terk eden sevgiliyi sürekli özlemek ve bu özlemin etkisiyle onu habire rahatsız etmektir.

Oysaki, eski sevgili, bu dönemde “mola verme” ve kendini toplama ihtiyacı hisseder, ona bu ihtiyacını gidermesi için zaman ve fırsat vermek zorundasın.

Mola verme (time out) taktiği, ilişkinin yeniden düzene girmesi ve rayına oturması için etkili, geçerli ve bilimsel bir taktiktir. Özellikle ilişki danışmanları, bu taktiği danışanlarına sık sık salık verirler.

Bu yüzden, eski sevgiliyi pişman etmenin ve geri kazanmanın en garantili yollarından biri, onun sakin bir şekilde ilişki üzerine düşünmesine fırsat vermektir.

Bu yöntemin birçok faydası var elbet; ancak en büyük faydası, terk eden sevgilinin senin özleminle yanıp kavrulması ve ne büyük hata yaptığının bilincine varıp pişman olmasıdır.

Öyleyse, iletişim kurup bu avantajı, kendi aleyhine çevirme ve az biraz dişini sık.

Eski Sevgiliyi Pişman Etmenin ve Geri Kazanmanın En Garantili Yolları 2, Özlem Ateşi Kavursa da…
Herkesin birbirine muhtaç olduğu bir dünyada yaşıyoruz.
Şair bunu ne güzel dile getirir:

“Zen merde, civan pire, keman tirine muhtaç.
Ecza-yı cihan cümle birbirine muhtaç.”

Biliyorum ki sen de eski sevgiline ihtiyaç duyuyor ve onun özlemine bir çare bulmak istiyorsun; fakat bu sancılı dönemde ona muhtaç olduğunu asla belli etmemelisin.

Çünkü ona muhtaç olduğunu belli etmen, onun geri kazanılmasını sekteye uğratır. Hele ki ona, ben sana muhtacım, sensiz nefes alamıyorum, şeklinde cümlelerle hitap etmen, ilişkinin bir daha toparlanamamasına bile sebebiyet verebilir.

Sevgili okurum, bu tür özlem ve aşk dolu cümleler, ilişkinin normal seyri içerisinde kullanılınca gayet yapıcı ve romantik olarak düşünülür ve gerçekten de ilişkiye renk katar; ancak ayrılık sonrasında kurulan bu tür cümleler, eski sevgiliyi geri kazanma yollarını tıkar ve onun geri dönüşünü baltalar.

Yüreğinin, Yılmaz Erdoğan gibi: “Sensiz olmaz, sensiz olmasın, sensiz olacaksa, olmasın!” dediğini biliyorum; ancak yüreğinin sana söylediğini şimdilik bir sır gibi sakla. Nasıl olsa, onu tekrar elde edecek bu sırrı ona yeniden fısıldama imkanına kavuşacaksın.

erkeklerin prensesi 24

Eski Sevgiliyi Pişman Etmenin ve Geri Kazanmanın En Garantili Yolları 3, Mutlu Olmak Zor mu?

Kendini, seni mutlu edecek işlere kanalize et.
Değerli okurum, bu dönem mutlu olmaya en çok ihtiyaç duyacağın dönem olacak; ancak “seni mutlu edecek işlere odaklan” dememin sebebi, bu ihtiyacını karşılamak değil, bu taktiğin eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yollarından biri olmasıdır.

Evet, mutlu olmak, eski sevgiliyi pişman etmenin ve geri kazanmanın en garantili ve etkili yollarından biridir; çünkü:

Mutlu olduğun takdirde, seni terk eden eski sevgilin senin bu halini şöyle yorumlayacak (biz buna hayra yoracak diyelim):

“Demek ki bu, bensiz de mutlu olmayı başarabiliyor. Belli ki benden ayrı kalması onu çok fazla hırpalamamış. Hâlâ mutlu olmanın ve ayakta kalmanın bir yolunu bulduğuna göre çok güçlü bir motive kaynağı olmalı.”

Eski sevgilin bu şekilde düşünmeye başladığında (ki kesinlikle böyle düşünmeye başlayacak) pişman olma sürecine girmiş olacaktır. Bu sayede sen de eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yollarından birini hayata geçirmiş olacaksın tabi.

Bu yöntemin (ama gerçekten mutlu olmanın) eski sevgiline göndereceği şu mesaj da bayağı işine yarayacak:

“Sen beni güçsüz ve aciz biri olarak görüyordun ya. Bak işte ben, sensiz da hayatın keyfini çıkaracak donanıma sahibim. Artık gelmesen de olur; hatta gelme!”

Bu mesaj, aslında eski sevgilinin bilinçaltına “gel” şeklinde ekilecek ve bu düşünce tohumu onun zihninde yeşerdikçe sana geri dönmek adeta can atacaktır.

Bu üçüncü yöntem, insan psikolojisinin temelinde var, bu yöntemi hafife alma.

erkeklerin prensesi 22

Eski Sevgiliyi Pişman Etmenin ve Geri Kazanmanın En Garantili Yolları 4, Aceleci Davranmak Mantıklı mı?

Acele etme ve onun bir başkasına yar olacağı düşüncesine kapılma.
İlişkiler biter ve yeniden başlar; hatta en ümitsiz ilişki vakalarında bile ilişkinin tamiri mümkün olmuştur. Çünkü eski sevgili, daima cazibesini korur. Bu sadece senin için böyle değil, herkes için böyledir. Biraz daha açayım:

Dostum, birçok istatistik, ayrılan sevgilinin başka bir aşka yelken açma ihtimalinin çok düşük olduğunu (% 5) dile getirir. Yani sevgilisinden ayrılan biri, yeni bir kişi ile birlikte olmayı planladığında, büyük olasılıkla (% 95) bunu başaramayacaktır. Çünkü eski sevgilinin hayali, yeni ilişkiye set çeker.

Bu duruma, psikolojide “gölgeleme” adı verilir ve gölgeleme, eskinin yeniye engel olması şeklinde ifade edilebilir.

Tabi, gölgeleme, yalnızca eski sevgili için düşünülecek bir kavram değil, hayatın her alanında kendini gösteren bir niteliğe sahiptir.

Eski muhabbet kuşu ölen bir amcanın yenisine alışma sürecinde yaşadığı sıkıntıya bizzat tanık oldum. Hatta yeni kuşunun çok daha iyi olduğunu itiraf ettiği halde eskisini bir türlü unutamıyordu.

Aynı şekilde, yeni ve daha tecrübeli öğretmenine alışmakta zorlanan binlerce öğrenci tanıyorum. Hatta ben de onlardan biriyim.

Özetle, “gölgeleme” hayatın her alanında hükmünü yürütür; öyleyse eski sevgilinin bir başkasıyla birlikte olma olasılığının oldukça düşük bir ihtimal olduğunu bilerek rahatlamalı ve eski sevgiliyi geri kazanmanın ve pişman etmenin garantili yollarına odaklanmalısın.

Bunlarda ilginizi çekebilir: